Majowy Nordic Walking

Po raz piąty w dniu 14 maja 2017r. (niedziela) o godzinie 14.00 Nadleśnictwo Przasnysz zaprosiło na imprezę plenerową o charakterze rekreacyjno-sportowym „Majowy Nordic Walking”.

Na teren obiektu edukacyjnego „Przejmy” przybyło około 40 sympatyków marszu z kijkami  i osób towarzyszących. W większości były to osoby,  które były po raz kolejny, ale też takie, które przyjechały po raz pierwszy.

Oficjalnego powitania uczestników dokonał gospodarz obiektu leśniczy Jacek Szweda.

Przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadziły pogadankę.  Tematem przewodnim było bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym „ B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Panie policjantki zaopatrzyły wszystkich w opaski odblaskowe. Tak przygotowani udaliśmy się z instruktorkami na rozgrzewkę i naukę marszu z kijkami na boisko, aby za chwilę wyruszyć na ścieżkę edukacyjną.

Po przejściu około 3 kilometrów nastąpiła chwila przerwy i podział uczestników na dwie grupy. Pierwsza grupa „spacerowa” poszła trasą krótszą i przeszła ponad 8 kilometrów, druga grupa „zaawansowana” ruszyła dłuższą trasą i przeszła około 14 kilometrów.

Tegoroczny marsz ukończyliśmy przy wspaniałej pogodzie, bez opadów, niestety przy udziale dużej ilości komarów, które mimo wszystko nie zepsuły nam doskonałych humorów.

Po przybyciu obu grup na obiekt zaprosiliśmy wszystkich do izby edukacyjnej na prezentację- wspomnienia z lat poprzednich marszu z kijkami.

Jak co roku wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, przy ognisku zjedliśmy pyszną grochówkę i upiekliśmy kiełbaski. Po posiłku odbyły się konkursy- zagadki edukacyjne i losowanie nagród.

Dziś najbardziej cieszy fakt, że wiele osób nie mających czasu lub możliwości,

aby na co dzień przyjechać i maszerować z kijkami po lesie odwiedziło nasz obiekt edukacyjny.

Kijki mają w sobie moc, zachęcają nie tylko do wyjścia z domu na spacer, ale też do wyjścia do lasu, gdzie można wypocząć wśród zieleni i śpiewu ptaków. Zachęcają do spotkań towarzyskich i integracji w gronie osób, które chodzą i propagują marsz z kijkami.

Do zobaczenia w lesie, kije w dłoń.

Uczestnik marszu – edukator Nadleśnictwa Przasnysz  Ewa Bartoszewska

Zdjęcia: archiwum Nadleśnictwa Przasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments