Kardiochirurg prof. Mariusz Kuśmierczyk z tytułem „Zasłużony dla Gminy Chorzele”.

W dniu 27 grudnia w Chorzelach odbyło się uroczyste nadanie tytułu „Zasłużony dla Gminy Chorzele”. Ten zaszczytny tytuł otrzymał Mariusz Kuśmierczyk, wybitny kardiochirurg i transplantolog kliniczny, profesor nauk medycznych, profesor nadzwyczajny, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardio–Torakochirurgów, kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w Aninie.

Profesor Mariusz Kuśmierczyk w 2016 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za rozwój transplantacji serca. W 2016 roku jako pierwszy w Polsce wszczepił najnowocześniejszą pompę do wspomagania lewo-komorowego HERAT-MATE-III, również jako pierwszy w Polsce w 2017 roku wykonał sekwencyjny przeszczep serca z nerką. W 2018 roku jako pierwszy w Polsce wykonał przeszczep serca z wątrobą.

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska wraz z pozostałymi członkami Kapituły w składzie: Paulina Stolarczyk, Dorota Kowalska, Krzysztof Milewski, Andrzej Burnos, Dariusz Brzezicki i Mirosław Chmieliński, wręczyła prof. Mariuszowi Kuśmierczykowi statuetkę Królowej Bony i akt nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Chorzele”.

Źródło UG Chorzele
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments