Interwencje straży Przasnysz – od 23 do 29 grudnia 2013 r.

23.12.2013 r. godz. 15:26

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu przy ul. Słowackiego. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się na pasie jezdni i w rowie. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kontrolowali funkcje życiowe oraz wdrożyli procedurę wsparcia psychicznego do czasu przybycia karetki pogotowia. Jedna osoba została przewieziona przez karetkę do szpitala. W międzyczasie strażacy zabezpieczyli wyciek paliwa pianą, odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach, kierowali ruchem drogowym (ruch wahadłowy).

W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód Skody Felicji i tył Fiata Seicento.

24.12.2013 r. godz. 08:20

            Wypadek samochodu osobowego na drodze nr 57 w Kakach Mroczkach. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód znajdował się poza jezdnią na terenie lasu. Osobą poszkodowaną zajmował się personel medyczny, którą przewieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną w rozbitym samochodzie i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

Zniszczeniu uległa karoseria KIA Sorento.

26.12.2013 r. godz. 08:40

            Przewrócony samochód osobowy na parkingu w Przasnyszu przy ul. Orlika. W chwili przybycia straży pożarnej Fiat 126 P leżał na boku, z pojazdu wyciekało paliwo i olej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, postawili pojazd na koła i usunęli wyciekłe media sorbentem.

26.12.2013 r. godz. 18:53

            Wyczuwalna woń gazu na klatce schodowej w Przasnyszu przy ul. Ciechanowskiej. Przybyła straż pożarna, stwierdziła obecność zapachu nawaniacza, używanego w butlach gazowych propan-butan na klatce schodowej i w piwnicy. Strażacy wykonali pomiary miernikiem wielogazowym Multigas III. Urządzenie nie wykazało obecności gazu w pomieszczeniach. Po przeszukaniu piwnic odnaleziono przewróconą pustą butlę. Właściciela pouczono o sposobie przechowywania butli.

28.12.2013 r. godz. 11:30

            Mężczyzna z ranami głowy w Chorzelach przy ul. Grunwaldzkiej. Strażacy z miejscowej OSP opatrzyli rany głowy poszkodowanemu zestawem opatrunkowym, kontrolowali funkcje życiowe oraz wdrożyli procedurę wsparcia psychicznego do czasu przybycia karetki pogotowia. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

29.12.2013 r. godz. 12:07

            Wypadek samochodu osobowego w Krzynowłodze Małej przy ul. Chorzelskiej (nr drogi 616). Trzy osoby poszkodowane w tym 1 dziecko. W chwili dojazdu straży pożarnej osobami poszkodowanymi zajmował się personel medyczny. Poszkodowanych przewieziono do szpitala. Rozbity pojazd znajdował się w przydrożnym rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne, udrożnili drogę i przywrócili ruch drogowy (wahadłowo).

Zniszczeniu uległ przód VW Golfa II.


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments