Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 21 do 27 września 2016 r.

21.09.2016 r. godz. 1341

            Wypadek drogowy w Golanach gmina Przasnysz. Dwie osoby poszkodowane zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej 4 osoby podróżujące dwoma autami biorącymi udział w wypadku były na zewnątrz pojazdów. Rozbite samochody stały na jednym pasie drogi wojewódzkiej numer 617. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli źródła zasilania elektrycznego w pojazdach, kierowali ruchem drogowym (wahadłowo) i usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i resztki powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ tył Peugeota 207 i przód Toyoty Yaris.

21.09.2016 r. godz. 1951

            Pożar samochodu ciężarowego na drodze krajowej numer 57 w Romanach Seborach gmina Krzynowłoga Mała. W chwili dojazdu straży pożarnej paliły sie koła naczepy, zagrożony był ciągnik siodłowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru. Podawano prądy gaśnicze w natarciu na palące się koła i w obronie zagrożonych kół (chłodzenie mające na celu niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia). Na czas akcji ratowniczo-gaśniczej ruch na drodze wstrzymano. Pożar ugaszono. W wyniku pożaru nastąpiło rozszczelnienie układu hydraulicznego, z którego wyciekł płyn, plamy oleju zneutralizowano sorbentem i usunięto z jezdni.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy dwa koła przy naczepie, instalacja hydrauliczna i elektryczna

22.09.2016 r. godz. 1634

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Przasnyszu na skrzyżowaniu ulic św. St. Kostki (krajowa nr 57) z Ciechanowską. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej osoby kierujące znajdowały się na zewnątrz. Natomiast uszkodzone pojazdy znajdowały się na jednym pasie jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli źródło zasilnia w samochodzie osobowym, kierowaniu ruchem drogowym i usunęli pozostałości pokolizyjne.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ prawy bok VW Golfa i przedni zderzak ciężarówki MAN

24.09.2016 r. godz. 1121

            Zderzenie samochodu osobowego z dostawczym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej numer 616 z drogą powiatową numer 3216W w Krzynowłodze Małej. W wyniku wypadku zginął siedmioletni chłopiec, trzy osoby zostały poszkodowane. Ponadto zginął przewożony samochodem osobowym pies. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy znajdował się w rowie na kołach częściowo oparty tyłem o drzewo (podróżowały nim dwie osoby dorosłe, dziecko i pies). Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz. Samochód dostawczy znajdował się na jezdni na kołach, wewnątrz pozostawał kierowca. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i w pierwszej kolejności przystąpili do natychmiastowego rozpoczęcia RKO (resuscytacji krążeniowo oddechowej) u dziecka, jednocześnie udzielając wsparcia psychicznego dorosłym. Osoby poszkodowane przekazali przybyłym na miejsce zespołom  karetek pogotowia. W międzyczasie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu dostawczego oraz ewakuowali go z pojazdu i przekazali zespołowi medycznemu. W części bagażowej samochodu osobowego znajdował się pies, którego pozostawiono w pojeździe do czasu przybycia na miejsce lekarza weterynarii. Ruch na drodze wojewódzkiej oraz powiatowej podczas działań był cały czas zamknięty. Strażacy zabezpieczyli miejsce na pobliskim polu w celu przyjęcia śmigłowca LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego). Po około 40 minutach zakończono akcję resuscytacyjną, dziecka nie udało się uratować. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz weterynarii stwierdził, iż ze względu na obrażenia jakie odniósł pies, musi być uśpiony. Po usunięciu rozbitych pojazdów strażacy przy pomocy sorbentu usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Citroen Picasso oraz przód Mercedesa Sprintera.

27.09.2016 r. godz. 0816

            Pożar samochodu osobowego w Lesznie gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęty był przedział pasażerski samochodu osobowego Skoda Fabia, stojącego na posesji. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych i przystąpili do gaszenia pożaru podając prąd gaśniczy piany ciężkiej. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wnętrze przedziału pasażerskiego.

27.09.2016 r. godz. 1630

            Zderzenie samochodu osobowego z karetką pogotowia w Helenowie gmina Krasne. W wyniku wypadku ucierpiały cztery osoby. W chwili dojazdu straży pożarnej osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdami pod opieką służby medycznej. Samochody biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza jezdnią. Fiat Brava w przydrożnym rowie, a karetka pogotowia na polu. Trzy osoby zostały zabrane przez karetki pogotowia do szpitali, a poszkodowaną kobietę przewieziono do Karniewa na lądowisko skąd zabrało ją Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, odłączyli źródła zasilania w uszkodzonych pojazdach, transportowali osoby poszkodowane ze służbą medyczną do karetek, kierowali ruchem drogowym na zorganizowanych objazdach, usunęli pozostałości powypadkowe i wyciekłe płyny z jezdni. W czasie działań ratowniczych ruch drogowy na drodze powiatowej nr 3238W był wstrzymany.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległy dwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna dwa razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jeden raz usuwała powalone drzewo z drogi.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments