GRATULUJEMY MISTRZYNI OLIMPIJSKIEJ !!!

Starosta i Rada Powiatu pogratulowali mistrzyni olimpijskiej z DPS-u

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak pogratulowali i nagrodzili rowerem Jolantę Piskorską  – podopieczną powiatowej jednostki organizacyjnej  – Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu  – zdobywczynię 4. złotych medali dla Polski podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w USA. Gratulacje i upominek rzeczowy otrzymał również trener Pani Jolanty – Grzegorz Osiński.

Na ceremonii otwarcia igrzysk przemawiała żona prezydenta Stanów Zjednoczonych – Michelle Obama.  Jolanta Piskorska jako jedyna reprezentowała woj. mazowieckie. 20 lipca w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia nominacji olimpijskich przez ministra sportu Adama Korola, a potem nasza reprezentantka osiągnęła w Los Angeles niespotykany sportowy sukces. Ale to nie jedyne takie osiągnięcie przasnyszanki. W 2005 roku na Europejskich Igrzyskach w Czechach zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą i brązowy w skoku w dal. W marcu br. na zawodach wojewódzkich sięgnęła po złoto w trójboju siłowym.

Pani Jolanta trenuje 3. razy w tygodniu, a przed zawodami nawet 4. razy.  Sukces pani Jolanty jest potwierdzeniem, że kiedy jest odpowiednia baza i stworzy się niezbędną infrastrukturę,  warunki i zaplecze treningowe, a także wsparcie merytoryczne i materialne –  jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że talent poparty ciężką pracą zaowocuje sukcesem.

A nadzorowany przez starostwo powiatowe i kierowany przez dyrektora Dariusza Chaborskiego Dom Pomocy Społecznej jest już obecnie obiektem o europejskim standardzie w zakresie opieki społecznej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Anny Suchcickiej (Tygodnik w Przasnyszu).

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments