Gmina Krzynowłoga Mała: Mikołajkowo – futbolowo

Zabawa wymyślona przed kilku laty w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej staje się tu powoli tradycją. W tym roku już po raz trzeci rozegrano Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, w którym wzięli udział uczniowie z klas 4–6 szkoły podstawowej, a także gimnazjaliści.

O tym, że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem wśród naszej młodzieży, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczyło obejrzeć choćby jedno turniejowe spotkanie, aby osobiście znaleźć potwierdzenie tej tezy. I nieważne – czy grały drużyny dziewcząt, czy chłopców, zawodników młodszych czy starszych: zaangażowanie zawsze było takie samo.

W turnieju drużyn ze szkoły podstawowej, który odbył się 4 grudnia, najlepsza okazała się klasa piąta – tak wśród dziewcząt, jak i chłopców. Drugie lokaty przypadły piłkarkom i piłkarzom z klasy szóstej, a trzecie – z klasy czwartej.

Następnego dnia, 5 grudnia, do rozgrywek przystąpili uczniowie gimnazjum. Tu rywalizacja była większa, ponieważ grało po sześć drużyn dziewcząt i chłopców. Turniej dziewcząt wygrały zawodniczki z klasy II, wśród chłopców najlepsi byli natomiast sportowcy z III a. Na uwagę zasługuje jednak też postawa klasy Ia, której reprezentanci zajęli drugie miejsca – tak wśród dziewcząt, jak i chłopców. Wydaje się więc, że w szkole dorastają kolejne sportowe talenty.

Wszystkim uczestnikom zmagań pamiątkowe medale wręczyła dyrektor Małgorzata Budna, która życzyła sportowcom osiągnięć także w rywalizacji międzyszkolnej i międzygminnej.

turniej (1)

turniej (2)

turniej (3)

turniej (4)


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...