Dzień Matki w Dobrzankowie

W sezonie wiosenno-letnim w gminie Przasnysz odbędzie się wiele imprez integracyjnych, kierowanych do mieszkańców z różnych grup wiekowych. Ten cykl zainaugurowały obchody Dnia Matki w Dobrzankowie zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz.

Była to zarazem inauguracja projektu pn. „Integracja mieszkańców gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” dofinansowanych ze środów budżetowych Gminy Przasnysz.

Stowarzyszenie zorganizowało te obchody 26 maja, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Gminną Biblioteką Publiczną w Bogatem oraz Kołem Gospodyń Wiejskich „Dobrzanka”. Wszystkim organizatorom bardzo zależało, by mamy z terenu gminy chociaż na chwilę zapomniały o trudach codzienności.

Uczestniczkami uroczystości były kobiety z grupy samopomocy „Promyk” działającej przy GOPS, wychowujące dzieci niepełnosprawne, panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Dobrzanka” oraz delegacje z wszystkich kół gospodyń, grup nieformalnych z terenu gminy, przedstawicielki Rady Gminy oraz sołectw.

Uroczystość zaczęła się od przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z Dobrzankowa – dzieci zaprezentowały widowisko „Królewna Śnieżka”, a całość wyreżyserowały panie Marta Kucharczyk i Aneta Goździewska.

Następnie wszyscy wysłuchali recitalu Mileny Mocek z Dobrzankowa. Wielką niespodzianką był z kolei pokaz wizażu. Profesjonalna wizażystka, pani Ilona Grabowska, właścicielka salonu MAKE UP WAKE UP z  Przasnysza, przybliżyła uczestniczkom spotkania tajniki makijażu. Co więcej, w przygotowanej loterii aż dziewięć mam wylosowało drobne upominki.

Był oczywiście czas na życzenia, które złożyła osobiście wójt Grażyna Wróblewska, a także kwiaty dla każdej mamy, które wręczył radny Ireneusz Majkowski.

Spotkanie odbywało się w miłej, rodzinnej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments