Dzień Bezpieczeństwa w Rostkowie

Przasnyskie policjantki już  po raz kolejny spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Rostkowie, realizatorem  Programu Profilaktycznego „B&N”.  Na spotkaniu omawiano  wiele  aspektów  bezpieczeństwa osobistego .

.

Na spotkaniu 06 czerwca br. z uczniami Szkoły Podstawowej w Rostkowie policjantki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu  zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa osobistego, m.in. bezpieczeństwem  w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z komputera oraz bezpieczeństwa w okresie wakacji .

St.asp. Ewa Śniadowska  omówiła zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego i niekontrolowanego korzystania dzieci  z Internetu. St.sierż Magdalena Sokołowska  rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie  na drodze, szczególnie pieszych i rowerzystów, zachowaniu ostrożności przy przechodzeniu przez  jezdnię, oraz obowiązku  noszeniu odblasków. Ważnym wydarzeniem spotkania było wręczenie  kart rowerowych uczniom, którzy wykazali się znajomością wiedzy z zakresu ruchu drogowego i uzyskali bardzo dobry wynik z egzaminu.

Nadkom. Ewa Nowak uczyła dzieci bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami i podczas codziennych zabaw, oraz omówiła zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

Dzieci przygotowały  dla policjantów i strażaków krotką część artystyczną na temat bezpieczeństwa. Dla policjantów zaśpiewały „Chłopców Radarowców”.

Na boisku szkolnym  funkcjonariuszki  zadbały  o to by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Dzieci mogły poczuć się jak mundurowi i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu

KPP Przasnysz

E.Ś.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...