Dwie wygrane MKS Przasnysz

MKS Przasnysz         3-0 (1-0)          Korona Szydłowo

17 marca MKS Przasnysz pokonał 3-0 Koronę Szydłowo w meczu sparingowym, który był rozegrany na sztucznym boisku w Ciechanowie w terminie odwołanej I kolejki IV ligi i LO. Bramki zdobyli: Łukasz Wróblewski, Bartosz Karczewski i Michała Płocharz.

Mecz od początku rozgrywany był pod dyktando przasnyszan. Zawodnicy trenera Wiktora Pełkowskiego osłabieni brakiem m.in. kontuzjowanych Jakuba Wróblewskiego, Konrada Długołęckiego i Dariusza Przebierały nie zagrali jednak tak dobrze, jak w poprzednich sparingach. Liczy się jednak wynik, który otworzył w 34 minucie Łukasz Wróblewski strzałem z pola karnego, w krótki róg bramki Korony. W tym okresie MKS miał jeszcze cztery dogodne sytuacje bramkowe, ale także lider LO dwa razy mógł zaskoczyć Błażeja Kokosińskiego. Po przerwie nastąpiły zmiany. Pierwsze 10 minut drugiej połowy to obustronna, wyrównana walka. Jednak to biało – niebiescy szybciej opanowali grę i ponownie przeważali, stwarzając kolejne sytuacje bramkowe. Dobrze jednak przy znakomitych sytuacjach Bartosza Karczewskiego z 53 i 75 minuty spisywał się golkiper Korony, broniąc w sytuacjach sam na sam. Przasnyszanie grali atakiem pozycyjnym, rywale kontratakowali, ale ich akcje, a w zasadzie długie piłki na napastników szybko kasowała defensywa MKS-u. Karczewski trafił jednak do siatki Korony w 80 minucie technicznym strzałem w długi róg, po akcji Ł. Wróblewskiego i asyście Pawła Michalaka. Minutę przed końcem wynik na 3-0 ustalił Michał Płocharz, który wykorzystał błąd bramkarza szydłowian i przelobował go z 6 metrów.

Skład MKS-u: Kokosiński (46” Szymański)– Łazarz, Pełkowski, R. Wróblewski (55” M. Olszewski), T. Kamiński (55” K. Kamiński)– Ł. Wróblewski, Butryn, Rutkowski (55” Michalak), Piasecki – P. Olszewski, Płocharz (46”Karczewski)

Bramki dla MKS-u: Ł. Wróblewski 34”, Karczewski 80”, Płocharz 89” (po zmianie powrotnej)

MKS Przasnysz         8-0 (2-0)                Boruta Kuczbork

24 marca MKS Przasnysz wygrał 8-0 z Borutą Kuczbork w kolejnym meczu sparingowym, tym razem rozegranym na sztucznym boisku w Ciechanowie w miejsce przełożonej drugiej kolejki rundy wiosennej IV ligi.

Podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego już do przerwy prowadzili 2-0 po golach Piotra Piaseckiego i Bartosza Karczewskiego. Po przerwie przasnyszanie dołożyli sześć goli. Królem polowania okazał się Łukasz Wróblewski, który ustrzelił hat-ticka. Pozostałe gole strzelali: Paweł Michalak, Tomasz Kamiński i Jakub Wróblewski.

Skład MKS Przasnysz: Szymański (Kokosiński) – R. Wróblewski, Długołęcki, Pełkowski, Łazarz – Ł. Wróblewski, Piasecki, K. Rutkowski, T. Kamiński – Karczewski, Płocharz

Ponadto grali: P. Michalak, J. Wróblewski,  K. Kamiński, M. Olszewski