Don Vasyl ponownie w Przasnyszu. Artystę przesłuchiwała Prokuratura.

Do Przasnysza powraca temat skandalu do jakiego doszło w czerwcu br. po koncercie Dona Vasyla. Przypomnijmy, że jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła wówczas na policji, że podczas pobytu w Przasnyszu wbrew swojej woli została wykorzystana seksualnie. Teraz przasnyska prokuratura przesłuchała artystę w charakterze świadka, a nie jak wcześniej uważano oskarżonego.

Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej, poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – powiedział w czerwcu naszemu portalowi prok. rejonowy Artur Folga.

Dodajmy, że „inne czynności seksualne” są to czynności inne jak obcowanie płciowe, ale o definitywnym seksualnym charakterze, polegające na cielesnym kontakcie.

Z informacji udzielonej przez prokuratora wynikało ponadto, że zgłoszenie pokrzywdzonej miało miejsce we wtorek na policji we Włocławku, a informacja z zawiadomieniem o przestępstwie została przekazana do przasnyskiej prokuratury faksem.

Wszczęliśmy postępowanie oraz wydaliśmy polecenia wykonania pewnych czynności procesowych. Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – mówił prok. Artur Folga.

W ostatnim czasie w Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu doszło do przesłuchania Don Vasyla. Artysta w naszym mieście pojawił się jednak w charakterze świadka. Prokuratura twierdzi, że na tym etapie postępowania nie ma dość dowodów, aby uznać artystę za winnego i postawić mu zarzuty. Sprawę komplikuje również pojawienie się nowego świadka czerwcowego zdarzenia. Na razie nie wiadomo co wniesie on do sprawy, gdyż termin przesłuchania nie został jeszcze ustalony.


guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hwl
hwl
1 rok temu

Kto inny zawinił Cygana powiesili…

Marek
Marek
1 rok temu

Rok 2019. A oni sobie faksy wysyłają. Nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

Konrad
Konrad
1 rok temu
odpowiada  Marek

A co mają wysyłać depesze ???

Marek
Marek
1 rok temu
odpowiada  Konrad

Wyobraź sobie dużą, prywatną firmę, w której pracownicy kierują do siebie sprawy za pomocą faksów. Znasz taką firmę?
I nie chodzi mi o rozwiązanie w postaci maili.

Hmm
Hmm
1 rok temu
odpowiada  Marek

Zawsze to lepsze, niż telegramy.

Xd
Xd
1 rok temu
odpowiada  Marek

Mógł byc gołąb pocztowy :p