DEBATA PROFILAKTYCZNA W MURACH LO IM. KEN

Już w najbliższy wtorek, 9 stycznia, w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN odbędzie się bardzo ciekawa i ważna debata poświęcona problemowi przeciwdziałania w szkołach zjawiskom narkomanii i stosowania dopalaczy.

Od godziny 10.00 będą trwać wystąpienia zaproszonych prelegentów – pracowników przasnyskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji czy Poradni Leczenia Uzależnień. Po części wykładowej nastąpi dyskusja z udziałem nauczycieli, kuratorium oświaty, policji i instytucji związanych z wychowaniem młodych pokoleń.

Już teraz swoje uczestnictwo w spotkaniu potwierdziło wiele szkół z terenu całego powiatu przasnyskiego. Obecni będą samorządowcy, a także pracownicy kuratorium oświaty na czele z dyrektorem delegatury ostrołęckiej, Michałem Giersem. Zapowiada się zatem bardzo ważne wydarzenie z zakresu profilaktyki.

– Nie ukrywam, że możemy czuć się wyróżnieni jako szkoła z tytułu organizacji tego spotkania – mówi Radosław Waleszczak, dyrektor LO im. KEN. – Mamy też nadzieję, że w tak szerokim gronie będziemy w stanie wypracować nowe narzędzia profilaktyczne pozwalające ograniczać ryzyko stosowania używek przez młodzież szkolną.

Michał Wiśnicki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments