Ciechanów. 60-latek potrącił dwójkę dzieci na pasach.

Ciechanowska Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło przedwczoraj w Ciechanowie na ul. Zielona Ścieżka. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Bądźmy ostrożni na drodze, chwila nieuwagi może mieć poważne konsekwencje.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 60-letni kierowca volkswagena potrącił przechodzących przez przejście dla pieszych 8-letnią dziewczynkę i 12-letniego chłopca mieszkańców Ciechanowa. Na miejsce zdarzenia została wezwana załoga karetki pogotowia. Dzieci otrzymały pomoc na miejscu, na szczęście nie doznały poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali fakultatywnie kierującemu samochodem prawo jazdy.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. W każdym momencie należy zachować ostrożność, chwila nieuwagi może mieć poważne konsekwencje. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments