Budowa kanalizacji sanitarnej w Karwaczu i Zawadkach coraz bliżej ukończenia.

Postępują prace inwestycji „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Karwacz etap II i Zawadki”. Jej zakończenie planowane jest na 30 października 2020 roku, jednakże przy obecnym zaawansowanym stanie prac inwestycja będzie służyła mieszkańcom znacznie wcześniej. Całkowity koszt szacowany jest na kwotę 3 098 692,40 złotych.

Inwestycja jest dofinansowana w formie pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie której kwota opiewa na 1 100 000,00 złotych. Etap I obejmował miejscowości Karwacz (3 przepompownie) i został oddany do użytku w 2018 roku. Jego koszt całkowity wyniósł 3 671 260,31 złotych.

– Nadmieńmy że gmina Przasnysz od 2005 roku buduje sieć kanalizacyjną w oparciu o oczyszczalnię ścieków w Przasnyszu. Mamy skanalizowane Sierakowo, Leszno, Gostkowo, Dobrzankowo, Bogate, Wielodróż, Helenowo, Strefę Gospodarczą w Sierakowie, obecnie kanalizujemy Karwacz, Zawadki i ostatnią miejscowością planowaną do skanalizowania są Bartniki – informuje gmina.

Ponadto Gmina Przasnysz posiada dwie lokalne oczyszczalnie ścieków:

  • we Mchowie – podłączona wieś Mchowo,
  • w Grabowie – podłączona Stara Krępa, Nowa Krępa, Święte Miejsce i Grabowo.

Oprócz tego na terenie gminy zainstalowanych jest 380 przydomowych oczyszczalni ścieków.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments