2 tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

SZLACHETNA PACZKA 2013 wkracza w ostatni, decydujący etap. W całej Polsce przez najbliższe dwa tygodnie będą poszukiwani Darczyńcy – ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie .


W  rejonie Przasnysza na Darczyńcę czeka  w tej chwili około 40 rodzin.

Wybierz rodzinę w potrzebie

W sobotę 16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl otwarto  bazę z informacjami o rodzinach w potrzebie. Jeszcze przez dwa tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.

SZLACHETNA PACZKA planuje objąć pomocą  w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 500 miejscach w Polsce wolontariusze spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.

Nie ma Polski biednej i bogatej

„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska” – to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoim istnieniu. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować  ludzi do walki z biedą i trudnościami oraz dawać im impuls do zmian. Zależy nam na Polsce, w której ludzie wstają z kolan i chcą wygrywać swoje życie.

 – Marzę o Polsce, w której SZLACHETNA PACZKA nie jest już potrzebna, o Polsce,
w której kiedy ktoś spotyka człowieka w potrzebie – mówi: Chodź, ja mogę Ci pomóc” – podkreśla ksiądz Jacek Stryczek, twórca projektu.

Jak zostać Darczyńcą?

Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać zakładkę „Wybieram rodzinę”
i postępować zgodnie z instrukcją na stronie. Następnie zostaje już tylko wybrać opcję samodzielnego przygotowywania paczki  lub z  grupą znajomych, przyjaciół.

Organizatorzy wierzą, że i w tym roku uda się pomóc wszystkim rodzinom zakwalifikowanym do projektu.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments