Zupa chłopska, rejbak, zawijańce i ludowe buty – projekt „Gdy Kalina gotuje i śpiewa – to serca rozgrzewa” podsumowany

W ramach projektu „Gdy Kalina gotuje i śpiewa – to serca rozgrzewa” stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Jednorożca kupiło buty ludowe i zorganizowało warsztaty kulinarne.

 

Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina” z Jednorożca zrealizowało projekt pod nazwą „Gdy Kalina gotuje i śpiewa- to serca rozgrzewa „. Na ten cel stowarzyszenie pozyskało od Powiatu Przasnyskiego dofinansowanie w wysokości 2 tys. złotych.

– Pozostałe ponad 233 zł dołożyliśmy ze środków własnych. Zgodnie z ofertą zakupiliśmy dla zespołu 4 pary butów ludowych oraz zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne – relacjonuje stowarzyszenie.

 

Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy przygotowali zupę chłopską, rejbaki, pierożki, zawijańce z makiem, a także rogaliki, bułeczki z jagodami, orzeszki, sernik, piernik oraz inne smakołyki, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznych dożynek gminno – powiatowych w Zielonej.

– Wszystkie smakołyki wystawione na naszym stoisku podczas dożynek powiatowych rozeszły się w mig, jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Nasz zespół Kalina obsługiwał stoisko w odświętnych strojach kurpiowskich i oczywiście w nowych butach – dodaje KGW.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Szkoda że dowiadujemy się o tym po imprezie