Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Cztery projekty z powiatu przasnyskiego z najwyższą liczbą głosów!

 

W piątek, 15 października ogłoszono wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wśród sześciu projektów z subregionu ostrołęckiego, aż 4 dotyczą powiatu przasnyskiego.

 

Do 10 października trwało głosowanie online na zatwierdzone projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród nich znalazło się aż pięć pomysłów z terenu powiatu przasnyskiego.

Każdy mieszkaniec Mazowsza mógł oddać dwa głosy, jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. Na ich realizację władze regionu zarezerwowały aż 25 mln zł.

W piątek, 15 października władze Województwa Mazowieckiego ogłosiły oficjalne wyniki. Okazało się, że w głosowaniu udział wzięło ponad 50 tys. mieszkańców Mazowsza. Na sześć zwycięskich projektów z podregionu ostrołęckiego, aż 4 dotyczą powiatu przasnyskiego.

 

Najwięcej punktów zdobył przasnyski projekt dotyczący „Poprawy bezpieczeństwa na terenie Miasta Przasnysz poprzez doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich”. Otrzymał 426 głosów.

Na drugim miejscu znalazł się projekt „Letnia szkoła archeologii – szukamy skarbów na północnym pograniczu Mazowsza”. Oddano na niego 415 głosów.

Trzecie miejsce w rankingu zajął projekt pod nazwą „Festiwal Kultury Ludowej Mazowsza – warsztaty i publikacja”. On także będzie zrealizowany na terenie powiatu przasnyskiego. (354 głosy).

Na szóstym miejscu, ale także przyjęty do realizacji, znalazł się projekt „Wpływ mamy, więc o siebie i o innych dbamy”. Uzyskał 37 głosów.

 

Można śmiało stwierdzić, że wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza to ogromny sukces mieszkańców powiatu przasnyskiego, którzy chętnie wzięli udział w głosowaniu.

 

j.b.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bobi
Bobi
1 miesiąc temu

Mieszkańcy skuteczniej pozyskują środki niż Urząd Miasta. Ale przy realizacji projektów na pewno pojawi się masa chętnych z urzędów aby mieć fotki na facebooka 🙂