Znamy projekty zakwalifikowane do budżetu obywatelskiego Miasta Przasnysz!

23 września zakończyło się zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego Miasta Przasnysz. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 10 projektów. Te zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.

 

Po weryfikacji formalnej i merytorycznej zostało przyjętych 10 projektów, które będziemy wybierać podczas głosowania:

 

Bezpieczna zabawa to super sprawa

Projekt polega na budowie ogrodzenia dla placu zabaw, który powstał w ramach budżetu partycypacyjnego w roku 2021 r. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, korzystających z zamontowanych na nim urządzeń. A także doposażenie placu zabaw o kolejne urządzenia, a także strefę wypoczynku dla rodziców oraz kosze na śmieci.

Koszt – 40 tys. zł

 

„Akcja segregacja – Czyste Miasto”

Projekt zakłada zakup oraz montaż pojemników przyulicznych do segregacji odpadów komunalnych na terenie miasta Przasnysz.

Koszt – 49 999,92 złotych

 

Rodzinne hamaki, super leżaki

Projekt polega na budowie hamaków w przestrzeni miejskiej np. w parku przy ulicy Wojskowej i placu zabaw przy ulicy Tuwima. Ten element małej infrastruktury miejskiej spełni oczekiwania, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, którzy w zaciszu parku lub na placu zabaw będą chcieli złapać chwilę oddechu poczytać książkę, gazetę, popijając sok lub domową kawę z termosu lub zwyczajnie złapać promieni słońca.

Koszt – 50 tys. złotych

Siłownia zewnętrzna i miejsce aktywności fizycznej na os.Orlika

Projekt zakłada stworzenie siłowni zewnętrznej i miejsca aktywności i integracji społecznej dla mieszkańców Przasnysza u zbiegu ulic: Bienia, ul.Magnolii, ul.Pukiańca i ul.Świerkowej. Celem projektu jest aktywność fizyczna i integracja społeczna. W tej części Miasta nie ma takiego miejsca, wymieniona lokalizacja znajduje się w pobliżu bloków mieszkalnych, co daje gwarancję dobrego dostępu i zasadności tej inwestycji.

Koszt – 34 100,00 złotych

 

Dmuchany Park Rozrywki

Zakup dmuchanego placu zabaw (zamku ze zjeżdżalnią, suchego basenu z piłeczkami, dmuchanej Bramki Celnościowej i Gigantycznych Piłkarzyków, przebrań postaci bajkowych oraz namiotów plenerowych), który będzie ogólnodostępny i bezpłatny dla dzieci i młodzieży z Miasta Przasnysz podczas imprez i eventów plenerowych odbywających się w mieście. Wymienione atrakcje umilą każdy event organizowany przez jednostki miejskie podczas całego roku, w tym akcje charytatywne, których głównym celem jest pomoc potrzebującym mieszkańcom. Dzięki zakupionym dmuchańcom i innym sprzętom, szkoły i przedszkola nie będą ponosić kosztów związanych z wynajęciem sprzętu na organizowane eventy kilkanaście razy w roku, będą bardziej atrakcyjne w Dni Otwarte, Dni dziecka, co będzie przyciągało więcej potencjalnych uczniów.

Koszt – 44 tys. złotych

 

Nowy plac zabaw w „Dwójce”

Projekt przewiduje wykonanie nowego placu zabaw wyposażonego w urządzenia zabawowe, które są konieczne do zabaw ruchowych, ćwiczeń zręcznościowych i rekreacji dla dzieci. Projekt zakłada demontaż zniszczonych urządzeń i montaż pięciu nowych urządzeń zabawowych dla dzieci oraz ławek i koszy na śmieci. Projekt ma na celu stworzyć najmłodszym dzieciom wspaniałe, bezpieczne i nowoczesne miejsce do zabaw, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Obecny plac zabaw posiada bardzo stare i zużyte sprzęty zabawowe, których użytkowanie zagraża bezpieczeństwu użytkowników placu zabaw.

49 999,50 złotych

 

,,Mały Dobosz”

Projekt przewiduje doposażenie istniejących już placów zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2 na ul. Świerczewo 8 i Miejskim Przedszkolu nr 1 na ul. Lipowa 8 instrumentami muzycznymi.

Koszt – 49 980,00 złotych

Utworzenie grupy rekonstrukcyjnej „Sarmacja”

Projekt będzie polegał na zorganizowaniu grupy osób w różnym wieku zainteresowanych udziałem w grupie rekonstrukcyjnej „Sarmacja” i uszycie na wymiar 12 strojów wzorowanych na strojach szlachty mazowieckiej z przełomu XVII i XVIII wieku przez profesjonalną firmę. Zakupu 10 szabel do nauki fechtunku i późniejszych pokazów, przeprowadzenie warsztatów fechtunku i jazdy konnej oraz nauki tańców narodowych. Efekty ćwiczeń, pracy włożonej podczas treningów prezentowane będą publicznie. Zajęcia będą otwarte – w każdej chwili będzie można wejść i uczestniczyć w próbie. Głównym miejscem prób oraz spotkań grupy będzie Miejski Dom Kultury – w miejskim Domu Kultury, będą również przechowywane stroje.

Koszt – 50 tys. złotych

 

Poprawa bezpieczeństwa na osiedlu Błonie w Przasnyszu

Projekt przewiduje instalację dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości z napisem „dziękuję” lub „zwolnij” oraz wykonanie fragmentu chodnika przy ul. Wiejskiej w Przasnyszu

Koszt – 49 900,00 złotych

 

Plac zabaw przy ulicy Wojskowej – odświeżenie

Projekt obejmuje wymianę zniszczonych elementów istniejącego placu zabaw przy ulicy Wojskowej placu oraz jego unowocześnienie. Lata użytkowania, pogoda sprawiły, że sprzęt uległ korozji i zniszczeniu. Stał się tez mało atrakcyjny dla użytkujących go dzieci i młodzieży, ponieważ w mieście istnieją dużo bardziej atrakcyjne miejsca.

Koszt – 38 445,00 złotych

 

j.b.

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dixy
Dixy
10 dni temu

A witacze gdzie ??

jot
jot
10 dni temu
odpowiada  Dixy

Mogłeś trochę się wysilić i stworzyć projekt.

Adam
Adam
10 dni temu

Znowu wygrają place zabaw przy szkołach i przedszkolach, które nie będą dostępne dla mieszkańców miasta tylko dzieciaków tych placówek w godzinach ich funkcjonowania.