Znamy decyzję sądu w sprawie morderstwa na os. Orlika w Przasnyszu. Jaki los czeka Przemysława C.?

Jak ustalili śledczy, mieszkaniec Przasnysza, Przemysław C. uderzał swoją 77-letnią babcię kostką granitową w głowę, czym spowodował śmierć kobiety. Podejrzanemu groziło dożywotnie pozbawienie wolności, ale do więzienia nie trafi. Znamy postanowienie sądu.

 

Przypomnijmy, że do tragicznych wydarzeń doszło w sierpniu 2020 roku w kawalerce jednego z bloków przy ulicy Klonowej w Przasnyszu, gdzie znaleziono zwłoki seniorki, Anny Natalii K. Kobieta miała obrażenia głowy, co zgłoszono na policję.

Na miejscu pojawili się przasnyscy śledczy, którzy do późnych godzin nocnych zabezpieczali ślady, a prokuratura zleciła dalsze badania.

 

– Zawiadamiającym był mężczyzna, który tego dnia razem z Przemysławem C. spożywał alkohol. Zwłoki zostały znalezione na podłodze mieszkania. Na ciele Anny Natalii K. stwierdzono 11 ran tłuczonych głowy. W mieszkaniu znaleziono m.in. kostkę granitową, która została wytypowana jako potencjalne narzędzie zbrodni –  informowała wówczas Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

 

Przeprowadzono sekcję zwłok kobiety

– Lekarz patomorfolog stwierdził na ciele denatki rany tłuczone głowy z rozfragmentowaniem kości sklepienia i podstawy czaszki, zmiażdżenie prawej półkuli mózgu oraz ranę tłuczoną prawej małżowiny usznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność mózgu w przebiegu głębokiego zranienia – informowali śledczy.

Przypomnijmy, że prokuratura powiadomiła wtedy naszą redakcję, że mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Wynikało z nich, że pomiędzy nim, a jego babcią istniał konflikt na tle osobistym, a do popełnienia czynu doszło po rodzinnej awanturze. Badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Przemysławowi C. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Anny Natalii K i został wobec niego zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu groziło dożywotnie pozbawienie wolności.

– W toku śledztwa zachodzi konieczność przeprowadzenia obserwacji sądowo – psychiatrycznej podejrzanego Przemysława C – usłyszeliśmy w grudniu 2020 r. od rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbiety Łukasiewicz.

Dziś już wiemy, że na podstawie wyników badań sąd uznał, że mężczyzna nie trafi do więzienia, a postępowanie umorzono. Jak ustalił portal eostrołeka.pl, 31 maja w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce zapadła decyzja dotycząca przyszłości mężczyzny. 38-latek został uznany za niepoczytalnego.

Sąd zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

 

M. Jabłońska


 

guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antyfan.
Antyfan.
20 dni temu

Polski ku*** kodeks karny!!! 🤬🤬🤬🤬🤬🤬

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
odpowiada  Antyfan.

Żyjemy w cywilizowanym kraju. Póki co. Koleś jest psychicznie chory. I na długie lata trafi do zamkniętego zakładu. Tam jest jego miejsce.
Żeby nie było, absolutnie go nie bronię ani nie usprawiedliwiam.

Kefas
Kefas
19 dni temu

A znasz jedną osobę, która jest normalna i z premedytacją morduje?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
odpowiada  Kefas

A wiesz co to znaczy być niepoczytalnym?

Kefas
Kefas
19 dni temu

Niepoczytalność pod wpływem alkoholu nie powinna być brana pod uwagę, bo jeśli ktoś wtedy nie panuje nad sobą, nie powinien pić. To nie była zdaje się osoba cierpiąca na schizofrenię czy inne psychozy tylko napity świr, którego najlepiej skutecznie wyeliminować ze społeczeństwa. Resocjalizacja w Polsce to utopia czego przykładem jest typ, który w wieku 14 lat zgwałcił i zamordował koleżankę, po wyjściu z poprawczaka w wieku 18 lat usiłował zgwałcić kobietę a ostatnio zgwałcił i zamordował 18 tkę. Gdyby wyeliminowano go po pierwszej zbrodni udałoby się uniknąć następnych. Jak to ostatnio często powtarzają teksty o ryzyku i korzyściach to tu… Czytaj więcej »

Last edited 19 dni temu by Kefas
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
odpowiada  Kefas

A kto Ci dziecko powiedział, że w tym przypadku niepoczytalność była spowodowana alkoholem???

Kefas
Kefas
19 dni temu

A co, leczył się psychiatrycznie? Choroby psychiczne pojawiają i rozwijają się powoli i najczęściej jest czas na podjęcie leczenia. Tacy ja Ty “zbawcy” świata chcą za wszelką cenę ratować takich świrów, kosztem niewinnych ofiar ale jak zapytał kiedyś dziennikarz prof Płatek czy przyjmie do domu i podejmie się resocjalizacji podobnego typa, to stwierdziła że od tego są inni. Tak samo i te sądy uszczęśliwiają innych a przecież szpitale psychiatryczne są pełne ludzi, którzy chcą się leczyć i to na tych pacjentach powinna się skupiać opieka zdrowotna a nie na psycholach którzy zniszczyli innym życie. Takim tylko sznur albo kamień u… Czytaj więcej »

gosc
gosc
18 dni temu
odpowiada  Kefas

znam trocę sprawę, osoba z papierami tj. ze zdiagnozowaną schizofrenią plus halucynoza alkoholowa; przykra sprawa ,żal kobiety

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
odpowiada  Kefas

Osobiście nie znam. Ale takich przypadków są setki rocznie w Polsce.

booster
booster
20 dni temu

psychiatryk to jeszcze gorsze miejsce niz zakład karny

Zaniepokojona
Zaniepokojona
20 dni temu
odpowiada  booster

Jeżeli do psychiatryka trafiają tego typu osoby, co mężczyzna z artykułu, to nie ma się co dziwić. Dosyć powszechne jest to, by tak obrzydliwie okropnych morderców uznawać za niepoczytalnych, bo aż ciężko uwierzyć, że ktoś “o zdrowych zmysłach” był w stanie coś takiego zrobić. A prawda jest taka, że człowiek bez żadnych zaburzeń, bądź też chorób psychicznych, jest do tego zdolny. I to jest przerażające.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
odpowiada  Zaniepokojona

Tak, są osoby, które przy zdrowych zmysłach, w pełni świadomie i z premedytacją mordują innego człowieka.
I wtedy takie osoby odpowiadają za morderstwo.

stasiek
stasiek
20 dni temu

booster to chba tam byłeś skoro tak sodzisz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
odpowiada  stasiek

A Ty po polsku umiesz pisać? Czy edukację skonczyłeś na drugiej klasie gimnazjum?