Znaleziono zabitego psa. Podejrzanym o popełnienie przestępstwa jest 90-letni mężczyzna.

Trwają czynności policji w sprawie znęcania się nad zwierzęciem na terenie gminy Szydłowo. Na podwórku prywatnej posesji odnaleziono martwego psa. Zwierzę zostało zabite prawdopodobnie tępym narzędziem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj. Policję powiadomiła właścicielka psa. Kiedy wyjeżdżała do pracy, jej pies był uwiązany na łańcuchu przy budzie. Kilka godzin później odnalazła swojego pupila leżącego na podwórku. Zwierzę było martwe.

– Policja ustala w jaki sposób doszło do zabicia zwierzęcia, badania wykonuje lecznica weterynaryjna w Mławie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zwierzę było uderzane tępym narzędziem. Podejrzewanym o zabicie psa jest 90- letni mieszkaniec gminy Szydłowo. Z uwagi na wiek, odstąpiono od jego zatrzymania. Postępowanie prowadzi posterunek policji w Szydłowie – informuje KPP.

Zgodnie z art. 35 ust 1. Ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


 

Źródło KPP Mława
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments