Z ostatniej chwili! Rząd ogłasza lockdown w całej Polsce

Podczas trwającej właśnie konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił lockdown na terytorium całego kraju.

 

– Niestety, wracamy do trybu nauki zdalnej na najbliższe trzy tygodnie. W całym kraju  wprowadzamy ograniczenia obowiązujące już m.in. w woj. mazowieckim. Oznacza to, że m.in. zamykamy galerie w całym kraju – powiedział minister.

– Sytuacja, którą obserwujemy pokazuje, że regionami najbardziej dotkniętymi jest region warmińsko – mazurski. Drugie województwo pod względem zakażeń to mazowieckie. Następne są pomorskie i lubuskie – dodaje.

 

Dzisiejszy statystyki Ministerstwa Zdrowia są jednymi z najgorszych od początku pandemii koronawirusa w Polsce.

Dalsze decyzje zostaną podjęte po świętach Wielkanocnych.


 

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanka
Przasnyszanka
24 dni temu

Warmińsko – Mazurskie z lockdownem od kilku tygodni, ale nadal “najbardziej dotnknięte” koronawirusem. Bardzo “skuteczne” to zamykanie.

przasnyszanka
przasnyszanka
23 dni temu
odpowiada  Przasnyszanka

To proszę wymyśleć coś skuteczniejszego.Czekamy

taaaaa
taaaaa
24 dni temu

CiechanówInaczej “Decyzją radnych województwa szpital wojewódzki w Ciechanowie otrzyma na ten rok dodatkowe środki z budżetu województwa. W sumie ponad 2,3 mln zł zostanie przeznaczone na zakup nowego sprzętu oraz inwestycje….Dzięki wsparciu z budżetu województwa w wysokości ponad 1,8 mln zł placówka zakupi m.in. wirówkę do kończyn górnych, aparat do magnetoterapii, wannę do masażu kończyn górnych, skaner laserowy z sondą, urządzenie do rozmrażania osocza, myjnię endoskopową dwustanowiskową, videogastroskop z torem wizyjnym, videokolonoskop, aparat USG, aparaty KTG, respirator noworodkowego, mikroskop operacyjny, aparat do echo serca i myjnię do sondy. Ponadto w placówce kontynuowane będą prace związane z tworzeniem ośrodka udarowego, na… Czytaj więcej »

Mieszkanka
Mieszkanka
24 dni temu
odpowiada  taaaaa

O inwestycjach w naszym szpitalu nikt nic nie mówi. A bardzo dużo sprzętu jest do wymiany … Szpital w Ciechanowie remontuje cały czas oddziały i zakupuje nowy sprzęt …

ORMO
ORMO
22 dni temu
odpowiada  taaaaa

A my mamy kaczkomaty, miski z wodą dla psów, plac zabaw dla dla kundli i ślub od pierwszego wejrzenia.

taaaaa
taaaaa
24 dni temu

Decyzją radnych województwa, kolejne inwestycje w szpitalu w Ostrołęce otrzymają wsparcie z budżetu województwa. Do placówki w naszym mieście trafi ponad 10 milionów złotych…Wśród nowych zadań na ten rok pojawił się zakup rezonansu magnetycznego wraz z adaptacją pomieszczeń. Na ten cel placówka otrzyma ponad 6,2 mln zł. Kolejne 3,7 mln zł szpital przeznaczy na doposażenie oddziału urologicznego, m.in. w laser holmowy i aparat do rozbijania kamieni nerkowych metodą ESWL z automatycznym pozycjonowaniem USG (w tym: aparat USG zewnętrzny, aparat RTG zewnętrzny i stół zabiegowy). Placówka otrzyma także dodatkowe 105 tys. zł na zakup pierwszego wyposażenia do oddziału chirurgii naczyniowej.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
24 dni temu

Czy to prawda,że pracownicy Gminy zostali zaszczepieni?Jeśli tak, to do jakiej grupy zostali zakwalifikowani?

Last edited 24 dni temu by Mieszkaniec
Marek
Marek
23 dni temu

dzisiaj kolejny ‘doktor’ telewizyjny oszołom mówił że tylko egoiści się nie szczepią. i on tez się zaszczepi (jak widać na razie nie szczepił się, może czeka na przetestowana szczepionkę?), ani słowem pan ekspert nie wspomniał o wycofywaniu szczepionki AstraZeneca, o skutkach poszczepiennych. o kwalifikowaniu wszystkiego jako objawy covid… i covid jako przyczynę śmierci wszystkiego… paranoja na niewyobrażalną skalę.

Anna
Anna
23 dni temu

W demokracji moglibyśmy nawet nie mieć żadnych argumentów, bo skoro Naród sobie czegoś życzy, to władza ma to wykonać i nie musimy uzasadniać dlaczego.
Naród życzy sobie normalnego życia.
Naród życzy sobie by zakończyć pandemię, czyli NIEUZASADNIONĄ PRZEMOC NAD NARODEM.
I NIEUZASADNIONE ODBIERANIE PRAW OBYWATELSKICH.

Gosc
Gosc
23 dni temu

Szkoły zamykają a przedszkola otwarte.Tam też są nauczyciele