Z ostatniej chwili! Przasnysz ma Mistrza Świata. Jakub Bońkowski wygrywa w Rumunii!

Dziś, podczas Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym “World Sub-Junior & Junior Powerlifting Championships Romania 2021”, przasnyszanin Jakub Bońkowski sięgnął po najwyższe trofeum, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy.

 

Dosłownie przed chwilą zakończyła się rywalizacja sub- juniorów podczas Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Oradea 2021. W kategorii do 53 kg do lat 18 Mistrzostwo Świata wywalczył Jakub Bońkowski z Przasnysza.

Kuba w trzech bojach uzyskał wynik 437,5kg (200 kg w martwym ciągu, 167,5 kg w przysiadzie, 70kg w wyciskaniu na ławce).

 

 

Przypomnijmy, na początku sierpnia w Czechach Jakub zdobył Mistrzostwo Europy. Wynik jaki wówczas uzyskał to 425 kilogramów w trzech bojach! Dzięki temu, drugiego zawodnika wyprzedził o równo 30 kg.

Trenerem reprezentanta LKS Grom Przasnysz jest Cezary Pykała.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Serdeczne podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, Pana Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Vice Starosty Waldemara Trochimiuka, Dyrektora Osir Krzysztofa Szczepańskiego, Pana Krzysztofa Głodkowskiego z firmy Studio Sport , który wspiera Jakuba w jego startach,  Pana Pawła Kaczorek, Pana Mariuszowa Grotkowskiego, Pana Marcina Szczepkowskiego, Pana Kamila Sobierajskiego, Panu Dariusza Donefner, Pana Marcina Śmigielskiego, Pana Krzysztofa Bońkowskiego, Pana Bartłomieja Siedleckiego  i wszystkim tym którzy kibicują i wspierają w startach Jakuba.

 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
26 dni temu

Super- dziękujemy

Anna
Anna
26 dni temu

Gratuluję to miłe że mamy takich wspaniałych sportowców.

Zygmuny
Zygmuny
26 dni temu

Gratulacje!! Ale dyscyplina bardzo niszową i znikoma popularność

Zygmunt
Zygmunt
26 dni temu
odpowiada  Zygmuny

A gdzie burmistrz?Powinno miasto pokryć koszty podróży i być obecni na zawodach a oni tylko potrafią se fotki robić na strefie na której miało być wiele a niema nic.

Katarzyna Nowakowska
Katarzyna Nowakowska
26 dni temu

Jakubie ogromne gratulacje
To ogromny sukces dla ciebie jako tak młodego mężczyzny ale wiem że poprzedzony był ogromem twojej pracy, twojego trenera i rodziców. Życzę Ci zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń