Wyłoniono zwycięzców powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbył się finał eliminacji powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym zorganizowany został w dwóch grupach rywalizacyjnych. Młodzież konkurowała ze sobą na torze przeszkód, w teście wiedzy z zakresu przepisów dotyczących rowerzystów i zasad bezpieczeństwa na skrzyżowaniach oraz musiała wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W eliminacjach wzięło udział 12 drużyn ze szkól podstawowych z terenu powiatu przasnyskiego, w tym 5 drużyn z I grupy rywalizacyjnej oraz 7 drużyn z II grupy rywalizacyjnej.

Po przeprowadzeniu eliminacji powiatowych Komisja ustaliła następującą kolejność:

 

GRUPA I (uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat — rocznik 2010 i młodsi):

 • I miejsce Publiczna Szkota Podstawowa im. Adama Chętnika w Jednorożcu
 • II miejsce Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej
 • III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie
 • IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych

 

Drużyna ze Szkoty Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu zarejestrowała tylko dwóch uczestników i w związku z tym nie została uwzględniona w klasyfikacji drużynowej.

 

GRUPA II (obejmująca uczniów szkół podstawowych):

 • I miejsce Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych
 • II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie
 • III miejsce Szkota Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu
 • IV miejsce Szkota Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu
 • V miejsce Publiczna Szkota Podstawowa im. Adama Chętnika w Jednorożcu
 • VI miejsce Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie
 • VII miejsce Szkoła Podstawowa w Ulatowie – Adamach.

 

Do kolejnego etapu, tj. eliminacji rejonowych zakwalifikowały się drużyny:

GRUPA I: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Chętnika w Jednorożcu

GRUPA II: Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

Najlepszy wynik indywidualny w grupie I uzyskała Nikola Górczyńska ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, zaś w grupie II Igor Heromiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu.

 

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi — Policja Przasnysz we współpracy z Powiatem Przasnyskim.

–  Ogromnym wsparciem w organizacji turnieju był AMK Rzemieślnik, który zadbał nie tylko o przygotowanie hali sportowej, ale czuwał nad prawidłowym przebiegiem zmagań. Ogromne podziękowania należą się również właścicielom Salon rowerowy Motoideabike znajdującego się na Strefie Gospodarczej w Sierakowie za użyczenie rowerów i kasków niezbędnych do przeprowadzenia turnieju – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Celem turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Prusinowski
Jacek Prusinowski
7 miesięcy temu

Niech mi ktoś powie, jak facet który zarabia gigantyczne względem zwykłych mieszkańców miasta pieniądze może tak wyglądać? Waldemar Trochimiuk, bo widzicie, że o nim mowa wygląda jak wsiok i burak. Przecież to nie jest stary dziad, ma młode dzieci i kobietę u boku a jeśli nie to jakiś życzliwych ludzi, którzy nie mogą mu powiedzieć – weź chłopie się ogarnij bo reprezentujesz powiat, nas wszystkich. Jak można ubiegać się na oficjalne spotkania jak by szedł do ogrodu agrest zbierać? Do gołębi tak się może ubierać ale nie do wyborców!