Wychodząc ze sklepu z całej siły kopnął kota. Zwierzę częściowo straciło wzrok

Do skandalicznej sytuacji doszło przed sklepem „Groszek u Krajzy” w Myszyńcu 4 lipca 2022 r. około godziny 18.00. Właściciel sklepu udostępnił w mediach społecznościowych nagranie z monitoringu, na którym widać jak mężczyzna wychodzący ze sklepu kopnął siedzącego przy budynku kota. Sprawca jest już w rękach policji.

 

– W minioną niedzielę służby prasowe ostrołęckiej komendy policji znalazły w mediach społecznościowych film, na którym zarejestrowano mężczyznę, który znęcał się nad zwierzęciem. Na nagraniu widać było, jak mężczyzna po wyjściu ze sklepu z impetem kopnął kota. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. Po zdarzeniu mężczyzna wsiadł do auta i odjechał. Film wywołał duże poruszenie wśród mieszkańców. Niestety w wyniku kopnięcia zwierzę doznało poważnych obrażeń ciała, w postaci licznych złamań i częściowej utrat wzroku. Znalazło się pod opieką weterynarza – informuje kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

 

W wyniku działań policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, prokuratury i dużego odzewu mieszkańców szybko ustalono tożsamość podejrzewanego o przestępstwo mężczyzny. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.

– Akcja jego zatrzymania została przeprowadzona przez policjantów z Myszyńca wczoraj na jednej z posesji powiatu szczycieńskiego. Na widok policjantów 31-latek przeskoczył ogrodzenie z drutu kolczastego i  rzucił się do ucieczki. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany. Przetransportowano go do ostrołęckiej komendy policji i osadzono w policyjnym areszcie – dodaje.

Jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzut z Ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
1 miesiąc temu

Sąd chamowi uzna niską szkodliwość społeczną. Chama kopnąć w ch,,,

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Alina

Zmieniło się trochę podejście sądów….
Mam nadzieję, że dostanie kilkadziesiąt godzin prac społecznych plus pokaźna grzywna na rzecz jakiegoś schroniska.

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu

Mimo, że to jednak suweren, to za kota, to może dostać…

Zośka
Zośka
1 miesiąc temu

Za zabójstwo człowieka są zawiasy w polszy

Rec
Rec
1 miesiąc temu
Reply to  Zośka

No napewno chyba w twoim sądzie POlszewikowym

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Rec

W PiSim sądzie jest lepiej. 3 lata temu zamordowano Adamowicza, q proces dopiero wystartował. A niby prosta sprawa. Tak działają sądy pod rządami pana zero.

By to ch..
By to ch..
1 miesiąc temu

A wystarczy byc tylko roztargnionym ! Kumasz czy nie ?

Lidka
Lidka
1 miesiąc temu

Bestialstwo nie zna granic, to chyba nie na trzeźwo tylko po narkotykach albo jeszcze czymś gorszym. Tacy ludzie winny być osadzani w psychiatryku. Dziś zwierzę a jutro niewinny człowiek.

Sylwek
Sylwek
1 miesiąc temu

Jego tak skopac dziada