Wojewoda Mazowiecki zdecydował o utworzeniu 110 “łóżek covidowych” w przasnyskim szpitalu.

Starosta Krzysztof Bieńkowski właśnie poinformował o utworzeniu w przasnyskim szpitalu 110 miejsc dla chorych na COVID-19. Decyzję podjął Wojewoda Mazowiecki i zostanie ona wdrożona w najbliższych dniach.

 

– Decyzją Wojewody Mazowieckiego w przasnyskim szpitalu zostało utworzone pod koniec tygodnia 37 miejsc dla chorych na COVID-19. Jednak rząd spodziewając się większej fali zachorowań i większej liczby pacjentów, którzy będą się dusić i potrzebować leczenia szpitalnego zdecydował o utworzeniu u nas 110 miejsc dla chorych na COVID-19. Szpital nie ma wyboru, musi wdrożyć decyzję wojewody i rządu – poinformował przed chwilą starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Starosta zapewnił, że nie pozwoli na przekształcenie porodówki i okulistyki.

– W takich dniach nie ma łatwych decyzji, ta też do takich nie należy. Świat zmienia się na naszych oczach i to wcale nie na lepsze. Proszę wszystkich o wyrozumiałość. Szpital wraz ze wspaniałym personelem na pewno zrobi wszystko, by ratować Wasze zdrowie i życie. Szczególnie w nagłych sytuacjach. Nie ma mowy o likwidacji “porodówki” czy okulistyki. Więcej informacji będzie udzielała dyrekcja szpitala, która teraz ma jednak ogromne zadania przed sobą. Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości do tego wszystkiego i siły! Musimy to wygrać.


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
6 miesięcy temu

Szkoda panie starosto, ze u nas. Zdrowia wszystkim życzę.

Ania
Ania
6 miesięcy temu
odpowiada  Kamil

A ja się cieszę bo przynajmniej w razie choroby uzyskam pomoc i dla Pana pewnie też się coś znajdzie bo nigdy nic nie wiadomo, zdrowia życzę

Magda
Magda
6 miesięcy temu
odpowiada  Ania

Na Covid uzyskasz pomoc, na inne choroby już nie. Będziemy padać na zapalenie wyrostka robaczkowego, bo leczą tylko koronawirusa.

and&end
and&end
6 miesięcy temu

Od czwartku do 2 grudnia całkowity lockdown obejmie Wielką Brytanię. Taką decyzję podjął premier Boris Johnson. Służba zdrowia na Wyspach jest na skraju wytrzymałości. https:// www .money. pl/gospodarka/wielka-brytania-calkowity-lockdown-do-2-grudnia-6570688805473056a.html

and&end
and&end
6 miesięcy temu

Sytuacja w szpitalu powiatowym w Drezdenku jest dramatyczna. Lecznica została przekształcona w placówkę covidową, przez co aż 100 pielęgniarek zwolniło się z pracy.

and&end
and&end
6 miesięcy temu

Austria wprowadza lockdown. Kanclerz ogłosił godzinę policyjnąKanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
6 miesięcy temu

No to nas nareszcie przasnyski przehandlował. Jedyny szpital w powiecie będzie leczył covidoców. Reszta niech się od razu zacznie się czołgać w kierunku cmentarza.

Ania
Ania
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

Przasnyszanko jutro może się okazać że Ty również jesteś covidowa, albo kto z Twoich najbliższych. Wtedy też będziesz mówiła o handlowaniu? Takie oddziały do dla nas duża szansa na ratunek bo otrzymamy pomoc.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Przasnyszanka

Naprawdę myślisz, że ktoś tego bobka pytał o zdanie?
To szeregowy żołnierz w zorganizowanej grupie przestępczej. Ma pilnować lokalnego ogródka. Wieszać banery zachęcające do głosowania na Budynia, roznosić ulotki, spotykać się z lokalnymi wyznawcami radia maryja i pochwalić na fejsbuku wygłupy jakiegoś Sasina czy innego partyjnego bonza.
Chłopak się taka stara, a jak przyszło do przyznawania miejsc na liście do sejmu, to wylądował mocno daleko…

Godny zaufania
Godny zaufania
6 miesięcy temu

W tym przypadku istotne jest aby wszelkie decyzje były pożyteczne dla ogółu, a nie służyły o czym moim zdaniem nawet nie chce pomyśleć autopromocji .. ! Pomyślcie serdecznie i spokojnie, co trzeba zrobić dla tych prawdziwie zaangażowanych w walkę z pandemią, tej garstce heroicznego, umordowanego personelu medycznego, wkładającego całe serce w opiekę i pomocchorym bez względu na panujące zwłaszcza o tej porze status quo, …

Wiesia
Wiesia
6 miesięcy temu

Przepraszam ,a gdzie ratownicy medyczni mają zawozić chorych lub poszkodowanych w wypadkach jak likwiduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy ? …gdzie często liczy się czas….To jakiś obłęd…

Ananasz
Ananasz
6 miesięcy temu
odpowiada  Wiesia

SOR na pewno zostanie jak i OIOM nie siej zamętu i paniki

Wiesia
Wiesia
6 miesięcy temu
odpowiada  Ananasz

Ananas-Przejdź się we wtorek to zobaczysz

bartek
bartek
6 miesięcy temu

dla kasy przeksztalca szpital we wszystko co sie da. aby płacili a ludzie do szamanów albo prywatnie na wizyty za miliony. jak to sie skonczy i kase zabiora beda dopiero kwiczec medycy

cilick
cilick
6 miesięcy temu

Niech dyrektor szpitala wytłumaczy jak to jest. Pielęgniarka pobierająca wymazy pod kątem Covid tylko w maseczce i rękawiczkach nie ma kontaktu z Covidem? A jak premier, prezydent, kaczor lub inni mieli kontakt z gościem zarażonym Covidem od razu wylatują na kwarantannę, a przecież też chodzą w maseczkach. To co, covid pielęgniarki nie ruszy?