Woda z wodociągu publicznego w Mchowie i Helenowie ponownie zdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikaty stwierdzające przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Helenowie i Mchowie.

 

Z końcem ubiegłego tygodnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikaty o stwierdzeniu braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Mchowie i Helenowie. Woda mogła być jedynie używana do celów gospodarczo – sanitarnych, takich jak spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów oraz pranie ubrań.

Przasnyski Sanepid informował także, że trwają prace, które mają na celu przywrócenie jakości wody. Sytuacja została opanowana.

 

W środę, 27 października został wydany kolejny komunikat. Tym razem informujący o przydatności wody przeznaczonej do spożycia dla mieszkańców korzystających z wodociągu publicznego w Helenowie. Badania wody, jakie miały miejsce 25 października wykazały, że jej jakość spełnia wszelkie wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Taki sam komunikat pojawił się następnego dnia i dotyczył wodociągu w miejscowości Mchowo.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments