Włodarze miast mają przygotować miejsca dla uchodźców z Ukrainy. Szykuje się Ciechanów. Co z Przasnyszem?

Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński ma przygotować listę obiektów, które w ciągu 48 godzin będą nadawać się do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy. Ma to związek z obawami dotyczącymi inwazji ze strony Rosji, która może skutkować kryzysem uchodźczym na niespotykaną w Polsce skalę. W razie wybuchu konfliktu zbrojnego mówi się o nawet milionie uchodźców z Ukrainy.

 

Przygotowania do przyjęcia uciekinierów z rejonów objętych wojną ma poczynić wielu samorządowców.  Dzieje się to na prośbę wojewodów. Włodarze mają oszacować koszty oraz możliwości w tym zakresie. O sprawie poinformował na swoim profilu prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

„Wojewodowie uruchomili kontakty z burmistrzami/prezydentami miast. Zostaliśmy poproszeni o wskazanie listy obiektów zakwaterowania dla uchodźców, liczby osób możliwych do przyjęcia, kosztów z tym związanych, czasu adaptacji budynków z rekomendacją do 48 h” – informuje prezydent.

 

Zapytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego: Jakie kroki w tej sprawie podejmie miasto Przasnysz?

– Nie było jeszcze żadnej korespondencji ani kontaktu w stosunku do Miasta Przasnysz. W chwili obecnej ciężko byłoby wskazać nam takie miejsce, ale wymaga to szczegółowej analizy — odparł włodarz Przasnysza.

 

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
2 lat temu

Proponuję salę do darta.
Sporo ich tam wejdzie

Nina
Nina
2 lat temu

Z takim rządzącym to nawet myszy nie mają swojej dziury.Ludzie mieszkają na kupie a mieszkania stoją wolne.Brak słów.

Tadek
Tadek
2 lat temu
Reply to  Nina

Można jaśniej ? Kupa to twoja wypowiedź

xne
xne
2 lat temu
Reply to  Nina

Kup sobie tak jak inni.Jesteś zapewne z tej grupy roszczeniowej , której wszystko DAJ.

Kris
Kris
2 lat temu

To nasi obywatele gdy nie mają dachu nad głową z różnych przyczyn to nie mają co szukać pomocy bo nie ma wolnych mocy a dla Ukraińców i innych brudasów może wybudujmy nowe apartamentowce???? Tak ku*** durnego kraju nie ma jak Polska!!!!!

Yup
Yup
2 lat temu
Reply to  Kris

No przecież musimy odwdzięczyć się Ukraińcom za Wołyń. Do dzisiaj szczątki obywateli polskich leży po rowach i innych miejscach,a władze banderowskie nie pozwalają nawet na pamięć o nich!
Nie zgadzam się na to!

Joanna
Joanna
2 lat temu
Reply to  Yup

Święta prawda trzeba pamiętać Wołyń

IPN
IPN
2 lat temu

Zamknąć przed nimi granice. Jak nie chcą walczyć o swoją wolność niech będą pod butem Rosjan. Co to za naród? Podczas Rzezi Wołyńskiej, ukraińscy bandyci zamordowali ponad 200 tysięcy Polaków zamieszkujących tereny województwa wołyńskiego (powiaty: Dubieński, Horochowski, Kowelski, Kostopolski, Krzemieniecki, Lubomelski, Łucki, Rówieński, Włodzimierski, Zdołbunowski) i wschodniej Małopolski (województwa: Lwowskie, Tarnopolskie i Stanisławowskie). W „nagrodę” za to ludobójstwo Polaków, rządy PO i PiS wpuściły do Polski 2 miliony potomków ukraińskich bandytów. Aby żyło im się lepiej…

imie
imie
2 lat temu

Poniżej okolicznościowa kartka z kalendarza dot. Ukrów. Dzisiejsza Ukraina stawia pomniki tym mordercom i rzeżnikom polskich kobiet i dzieci, a my mamy teraz ich gościć i utrzymywać! 14 lutego 1945 r. miejscowość Byczkowce w powiecie Czortków została zaatakowana przez grupę Ukraińców, której liczebność oceniono na 600 osób. Byczkowce były wsią w większości zamieszkaną przez Polaków. Pomimo stawienia zaciekłego oporu przez napadniętych, zostało zamordowanych około 100 Polaków. Większość zabudowań spłonęła. Według sprawozdania Komitetu Ziem Wschodnich w napadzie brały udział – „ukraińskie dziewczęta, które sierpami męczyły mordowanych, wybierając im oczy, obcinając uszy i nosy”. Po zbrodni część ludności wsi ewakuowała się do… Czytaj więcej »

imie
imie
2 lat temu

W nocy z 14 na 15 lutego 1944 r. Ukraińcy z oddziału ULS (Ukraiński Legion Samoobrony) z Uściługa, którym dowodził płk Petro Diaczenko oraz chłopi ukraińscy ze wsi Trościanka napadli na kol. Edwardpole pow. Włodzimierz Wołyński i zamordowali ponad 30 Polaków. Oddział ten brał póżniej udział w pacyfikacji Zamojszczyzny, mordował ludność cywilną podczas Powstania Warszawskiego, pacyfikował polskie wsie w woj. kieleckim i krakowskim. Wracając z kol. Edwardpole zamordowali ponad 30 Polaków w kol. Karczunek Uściłuski. 22-letniego Józefa Frankiewicza związali drutem kolczastym i utopili w rzece Ługa; siekierami wyrąbali 5-osobową rodzinę Różyło z dziećmi lat 7, 11 i 16; rodzinę Terebus:… Czytaj więcej »

Anna
Anna
2 lat temu

Ludzie gnieżdżą się z 5 dzieci na 33 m ludzie opamiętajcie się bieda aż piszczy