Weronika Kiersikowska z wizytą w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

Weronika Kiersikowska, zawodniczka LKS GROM Przasnysz, na początku sierpnia zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Luksemburgu. Zarząd Powiatu przekazał na wyjazd i start Weroniki kwotę 1.500 złotych.

27 sierpnia Weronika Kiersikowska wraz ze swoim trenerem Cezarym Pykałą odwiedzili gabinet Starosty Krzysztof Bieńkowskiego. Okazją do spotkania był zdobyty kilka dni wcześniej brązowy medal w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 52 kg.

W miłej atmosferze młoda zawodniczka opowiedziała o swoich ciężkich treningach, poświęceniach, nauce w szkole i planach na przyszłość. Jak podkreślał trener Weroniki wystartowała ona w tych mistrzostwach praktycznie „z marszu”, więc nie miała czasu na odpoczynek przed startem. Gdyby nie to miałaby szansę na srebrny medal. Jednak to dopiero początek jej sportowej kariery.

Zarząd Powiatu stara się by najlepsi zawodnicy mieli szansę walczyć na międzynarodowych zawodach i inspirować rówieśników do zwiększonej aktywności fizycznej.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments