Wczoraj odnotowano aż 6 prób oszustwa metodą „na policjanta” i „na wnuczka”.

Trwają czynności policji w sprawie sześciu zgłoszonych przypadków usiłowania oszustwa metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Do zdarzeń doszło wczoraj, 23 września. Sprawcy podawali się za policjantów lub członków rodziny.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, nieznani sprawcy usiłowali dokonać oszustwa metodą na policjanta lub wnuczka. Dzwoniąc na telefony stacjonarne mieszkańców powiatu mławskiego (w wieku od 45 – 82 lat) usiłowali wyłudzić pieniądze.

Sprawca podając się za członka rodziny lub policjanta informował, że doszło do wypadku drogowego lub o potrzebie pożyczki. Przekonywał do wypłaty gotówki dla poszkodowanych w wypadku lub na tzw. „załatwienie sprawy”, w kwotach od 35 tys. zł. do 65 tys. zł. Oszuści zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na postawę pokrzywdzonych.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na policjanta” lub „wnuczka”, przestępcy wciąż próbują okraść seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić osoby starsze i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments