Warsztaty z planimetrii w przasnyskim KEN-ie

Uczniowie klas maturalnych z przasnyskiego KEN-a wzięli udział w warsztatach planimetrii. Poprowadził je doktor Leszek Sidz z Politechniki Warszawskiej.

 

W czwartek, 20 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu odbyły się warsztaty dla maturzystów. Poprowadził je doktor Leszek Sidz, który na co dzień wykłada na Wydziale Matematyki i Nauk Informatycznych (MiNi) Politechniki Warszawskiej.

– Dwugodzinne zajęcia z udziałem uczniów z klas 4A i 4G cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z pewnością przydadzą się przed zmaganiami maturalnymi, zwłaszcza z poziomu rozszerzonego. Uczniowie głowili się m.in. nad zadaniami z geometrii płaskiej, a także z geometrii przestrzennej i analitycznej – relacjonuje szkoła.

 

Przasnyskie liceum od dłuższego czasu współpracuje z Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej.

– Dzięki temu jeszcze w maju czeka nas powtórka z rozrywki i kolejne ekscytujące matematyczne spotkania dla uzdolnionych KEN-ijczyków – dodaje LO.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments