W stanie nietrzeźwości zgłosił fałszywy napad, teraz grozi mu sąd.

Mławscy policjanci uzyskali zgłoszenie o anonimowym telefonie informującym o napadzie przez dwóch mężczyzn z bronią w ręku, na stację paliw w Szydłowie. Patrol, który dotarł na miejsce nie potwierdził tej informacji. Policjant odbierający zgłoszenie postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ustalić podejrzanego o fałszywy alarm. Jego dociekliwość i zaangażowanie opłaciły się. Chwilę później policjanci zatrzymali podejrzanego o głupi i niebezpieczny „żart”.

2 lutego 2018 roku, około godziny 18:20, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie otrzymali zgłoszenie o anonimowym telefonie informującym o napadzie „z bronią w ręku”, na stację paliw w Szydłowie. Patrole policyjne, przy użyciu sygnałów dźwiękowych bardzo szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Stróże prawa podczas rozmowy z pracownikami stacji paliw ustalili, że zgłoszenie jest fałszywe i było najprawdopodobniej głupim żartem. Policjant odbierający zgłoszenie o rzekomym napadzie, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i ustalił podejrzanego o fałszywy alarm. W miejscu zamieszkania, 56- letni mieszkaniec gm. Szydłowo – sprawca zdarzenia, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Miał w organizmie ponad 2,10 promila alkoholu. Sprawcy fałszywego alarmu grozi teraz kara aresztu, bądź wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przestrzegają przed głupimi żartami – zgłaszanie fałszywego alarmu. Przypominają, że niezależnie od kwalifikacji czynu popełnionego przez sprawcę, jako przestępstwo czy wykroczenie, należy pamiętać, że wiąże się to z zaangażowaniem wielu służb, które są ograniczone ilościowo oraz w pewnym stopniu finansowo. Dlatego też, wszczynanie fałszywego alarmu wiąże się nie tylko z poniesieniem niepotrzebnych kosztów, ale też możliwością pozbawienia pomocy osoby, która jej potrzebuje.

Jak mówią mundurowi, sprawcy z reguły są zdziwieni, że za fałszywy alarm mogą trafić za kratki. Nieznajomość prawa nie może być dla nikogo usprawiedliwieniem.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments