W Raszujce powstanie przystanek PKP

Postępuje odbudowa odcinka trasy kolejowej nr 35  Ostrołęka – Chorzele, a prace ostatnio zostały poszerzone o ważny dla lokalnej społeczności element: przystanek kolejowy w Raszujce. Realizacja zamierzenia ma ułatwić podróżowanie mieszkańcom miejscowości: Poścień Wieś, Poścień Zamion, Pruskołęka, Krukowo, Zaręby, Raszujka i Łaz.

 

– Teren budowy odwiedził ostatnio Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski w towarzystwie radnego powiatowego Krzysztofa Nieliwodzkiego, sołtysa Raszujki Wojciecha Grabowskiego oraz Grzegorza Piórkowskiego z Pruskołęki. To właśnie lokalni działacze zauważyli po ogłoszeniu podpisanej umowy na wykonanie trasy kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Chorzel, że istniejący przed laty przystanek w Raszujce nie został ujęty w projekcie. Mieszkańcy zgłosili ten problem radnemu Nieliwodzkiemu, który przekazał informację staroście Krzysztofowi Bieńkowskiemu. Starosta wystąpił z oficjalnym pismem nakreślającym potrzeby lokalnej społeczności i poprosił o szybkie rozszerzenie zakresu inwestycji – informuje powiat przasnyski.

 

Dzięki przychylności dyrekcji PKP PLK pozyskano dodatkowe pieniądze na utworzenie przystanku w Raszujce – inwestycję wzbogacono o dodatkowy element, na który czekali mieszkańcy. Starosta Bieńkowski otrzymał telefoniczną informację o przychyleniu się do jego wniosku. Mieszkańcy sami mogli zobaczyć, jak obok torów budowany jest peron.

Przypomnijmy, że przed blisko trzema laty starosta Krzysztof Bieńkowski uczestniczył w podpisaniu umowy, zawartej w dniu 26 lipca 2019 roku pomiędzy przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A i Pomorskim Przedsiębiorstwem Mechaniczno – Torowym Sp. z o. o. Umowa na realizację nieczynnego od 21 lat odcinka kolejowego Ostrołęka-Chorzele opiewa na 314,7 milionów złotych. Prace wesprze również Unia Europejska dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu.

– Modernizacja linii kolejowej nr 35 postępuje i spokojnie zmierza do oczekiwanego przez wielu przyszłych potencjalnych użytkowników końca. To niezwykle istotna inwestycja, która przyczyni się do rozwoju ekonomicznego północnej części województwa mazowieckiego. Nowe tory pozwolą na jazdę pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/h, a towarowych z prędkością 80 km/h. Z radością przyjmujemy decyzję PKP PLK, zgodnie z którą przystanek kolejowy w Raszujce dołączy do pozostałych uwzględnionych pierwotnie w planie (przystanki Nowa Wieś Kościelna, Zabiele Wielkie, Parciaki, Olszewka, stacje Ostrołęka, Grabowo, Jastrząbka) – podało przasnyskie starostwo.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Czadowa ta linia. Naprawdę.

Oby tylko nie wyszło jak z rezonansem. Bo połączenie same na siebie nie zarobi, ktoś będzie musiał co miesiąc puścić przelew.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Lepsza kolejka niż lodowisko…

Konował
Konował
2 lat temu

Powiat potrafi, zauważyli brak przystanku, dołożyli. Ktoś w PKP i tak liczył czy się opłaca. A miasto co zrobi? Ławki przed cmentarzem. Niech wszyscy patrzą na swoje kolejne M1. Albo lepiej, drogę dla ciągników do kilku pól, gdy są miejsca gdzie mieszka kilkadziesiąt ludzi i drogi nie ma. Za to miasto piasek sypie. Bo ma umowę z firmą co zamiast dróg potrafi tylko piasek sypać i nazywa to utwardzeniem.

Kierowca
Kierowca
2 lat temu

Przystanek Raszujka musi być. Tak jak było kiedyś. Przyjeżdżał autobus H9 I spokojnie można było dojść na stację i za moment przyjeżdżał SM42 lub SU45 .Wszystko było zsynchronizowane jak w szwajcarskim zegarku . Już nie mogę się doczekać szynobusa na lini .jak będzie pierwszy przejazd to pojadę z szampanem .😉

Kris
Kris
2 lat temu

No to jest coś pięknego i zarazem niesamowitego w czasach gdy ludzie dolecieli na czerwoną planetę a w Raszujce będzie przystanek PKP na którym wyląduje pijany pasażer???!!! BRAWOOO!!! Oby tak dalej, do boju Polsko do boju!!!!