W hołdzie ofiarom stanu wojennego – koncert w przasnyskiej Farze

Koncert „Pamięć grudniowej nocy” w hołdzie ofiarom stanu wojennego odbył się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przasnyszu, 13 grudnia.

 

Koncert odbył się w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, po mszy św. o godzinie 18.00. Wydarzenie poprowadził Piotr Kaszubowski, który w swoim wystąpieniu historycznym cytował fragmenty wspomnień śp. Mariusza Bondarczuka oraz Tadeusza Witkowskiego, przasnyskich internowanych. Pochodziły one z wydanej niedawno książki Witkowskiego „Zapiski z czasów zamętu 1987–2021”.

W kościele wystąpili Łukasz Juszkiewicz (śpiew) i Michał Kaszubowski (pianino). Wiersze Teresy Kaczorowskiej, Rafała Jaworskiego i Anny Barbary Czuraj – Struzik czytali: Anna Gajdzińska, Tomasz Osowski i Teresa Sielska.

Organizatorami koncertu byli: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz Parafia św. Wojciecha w Przasnyszu, współorganizatorami: Związek Literatów na Mazowszu i Klub „Gazety Polskiej” w Przasnyszu.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 miesiąc temu

Wirtualna Polska „Polska flota podwodna istnieje już tylko na papierze. 14 grudnia 2021 roku po cichu, bez blasku fleszy, opuszczono bandery na dwóch ostatnich okrętach podwodnych typu Kobben. W linii pozostał jedynie ORP „Orzeł”, który od lat znajduje się w remontach…Na ostatnich dwóch okrętach podwodnych typu Kobben zostały właśnie opuszczone bandery. Okręty najpierw zostały pozbawione cech bojowych. Wiosną tego roku jako pierwszy do Stoczni Remontowej trafił „Sęp”, a niedługo po nim „Bielik”. Wymontowano z nich niemal wszystkie systemy istotne dla żywotności okrętu. M.in. akumulatory, systemy przeciwpożarowe. Obie jednostki trafiły do Agencji Mienia Wojskowego, gdzie zostaną wystawione na sprzedaż. Okręty są wycenianie na… Czytaj więcej »

Tymek
Tymek
1 miesiąc temu
Reply to  nie

A Ty istniejesz bez mózgu jak to ???