W Ciechanowie artyści wystąpią….między blokami. Zaśpiewa między innymi Kasia Kowalska i Alicja Szemplińska.

W Ciechanowie, w czasie stanu epidemii, zrealizowany zostanie wyjątkowy projekt muzyczny. Artyści wystąpią na otwartych przestrzeniach miejskich między budynkami wielorodzinnymi. Będzie można ich wysłuchać z okien i balkonów. W 9 miejscach na żywo zagrają i zaśpiewają: Kasia Kowalska, Alicja Szemplińska, Konstancja Molewska, Filip Czyżykowski, Łukasz Juszkiewicz, Edyta Szewczyk, Wojtek Gęsicki, Szymon Ostromecki oraz Horyzonty. Odbędzie się też pokaz tańca ognia.

 

– Ludzie kultury w tym trudnym czasie mają ograniczoną możliwość realizacji swojej pracy i pasji. Na całym świecie koncerty muzyczne na żywo są odwoływane. Cierpią nie tylko pracownicy branży, ale przede wszystkim odbiorcy. Większość wydarzeń kulturalnych przenosi się do sieci. W Ciechanowie mieliśmy zaplanowane na ten rok duże koncerty z udziałem świetnych i znanych artystów. Większość z nich może się nie odbyć z uwagi na wprowadzone ograniczenia. Jednak razem z miejską jednostką kultury szukamy alternatyw i sposobów dotarcia do mieszkańców – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Mieszkańcy proszeni są o wysłuchanie koncertów z okien lub balkonów mieszkań. W przypadku obecności na terenie lub w pobliżu miejsca odbywania się koncertów należy zachować od siebie bezpieczną odległość 1,5 metra, zakryć usta i nos oraz przestrzegać zasad sanitarnych. Nad bezpieczeństwem będzie czuwała Straż Miejska oraz Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

Harmonogram ciechanowskich koncertów

  • 27 kwietnia o 18.00 mieszkańcy osiedla „Aleksandrówka II” będą mogli słuchać koncertu Alicji Szemplińskiej. Artystka wystąpi na terenie zielonym przy ul. Batalionów Chłopskich (przy blokach nr 17 i 25).
  • 28 kwietnia o 18.00 na osiedlu „Przemysłowe” zaśpiewa Wojtek Gęsicki (koncert na terenie zielonym przy ul. Granicznej 35 i Bojanowskiego 1,3,5).
  • 29 kwietnia o 18.00 na osiedlu „Bloki” wystąpi Filip Czyżykowski. Koncert odbędzie się przy „Krzywej Hali”.
  • 30 kwietnia o 18.00 w „Śródmieściu” zaśpiewa Łukasz Juszkiewicz. Wystąpi przy wieżowcach na ul. Ściegiennego.
  • 1 maja o 18.00 na osiedlu „Aleksandrówka II” będzie można wysłuchać Edyty Szewczyk. Zaśpiewa na boisku przy ul. Gwardii Ludowej 4 i ul. Sikorskiego 13.
  • 2 maja o 18.00 na osiedlu „Aleksandrówka II” koncertować będzie Kasia Kowalska. Artystka pojawi się przy ul. Batalionów Chłopskich (teren zielony przy blokach nr 17 i 25).
  • 3 maja o 18.00 na osiedlu „Aleksandrówka II” na boisku przy ul. Gwardii Ludowej 4 i ul. Sikorskiego 13 wystąpią Horyzonty.
  • 4 maja o 18.00 w „Śródmieściu” (pasaż Marii Konopnickiej) zaśpiewa Konstancja Molewska.
  • 5 maja o godz. 20.00 na osiedlu „Płońska” między blokami na ul. Reutta 9 i ul. Szwanke 16 odbędzie się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu MAORI.
  • 6 maja o 18.00 na osiedlu „Płońska”, od strony miejskiego parku Jeziorko (ul. Armii Krajowej 41 i 37) wystąpi Szymon Ostromecki.


 

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
3 lat temu

Szkoda że nikt nie pomyślał żeby zrobić koncert na powstańców Wielkopolskich na parkingu szpitala

jot
jot
3 lat temu
Reply to  Mariola

W tym miejscu jest potrzebny spokój.

Krystyna
Krystyna
3 lat temu

Co za debilizm z tymił koncertami. Jest epidemia. Koncert może generować ludzi. Jeszcze Kosiński to popiera paranoja