Unijne paszporty covidowe przedłużone o rok

Unia Europejska przedłuża o rok ważność unijnego certyfikatu Covid na podróże wewnątrz Unii. Paszporty będą ważne do końca czerwca 2023 roku.

 

Parlament Europejski i państwa członkowskie UE uzgodniły, że przedłużą o rok, do końca czerwca 2023 r., rozporządzenie w sprawie ważności unijnego cyfrowego certyfikatu Covid na podróże wewnątrz UE.

Rozporządzenie potwierdzające szczepienie przeciwko Covid-19, negatywny wynik testu lub przebycie infekcji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, miało wygasnąć 30 lipca 2022 r.

W komunikacie podano, że ustawodawcy europejscy chcą zagwarantować obywatelom Europy swobodę poruszania się w przypadku pojawienia się nowego niepokojącego wariantu.

 

– Jesteśmy zdeterminowani, aby powrócić do nieograniczonego swobodnego przemieszczania się i z zadowoleniem przyjmujemy decyzję podjętą przez niektóre państwa członkowskie o zniesieniu wszystkich ograniczeń w podróżowaniu – wyjaśnił komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Porozumienie osiągnięte w poniedziałek musi jeszcze zostać formalnie zatwierdzone przez Parlament Europejski i Radę UE, aby mogło wejść w życie przed 30 czerwca.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
12 dni temu

ustawodawcy europejscy chcą zagwarantować obywatelom Europy swobodę poruszania się ” dobry pan a mogli by strzelać na granicach… jak kichniesz

Tomasz
Tomasz
12 dni temu

Badanie przypadków małpiej ospy przeprowadzone przez brytyjską Agencję Zdrowia wykazało, że 151 ze 152 uczestników to mężczyźni, którzy „identyfikują się jako geje, biseksualni lub mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami”. Badanie wykazało, że 311 (99% z 314) przypadków to mężczyźni, a tylko 3 potwierdzone przypadki kobiet. „Sto pięćdziesiąt dwa przypadki wzięły udział w bardziej szczegółowych ankietach, wdrażanych od 26 maja 2022 r. i wykorzystywanych retrospektywnie” – wynika z ankiety. „W tych danych 151 ze 152 ankietowanych mężczyzn zidentyfikowano jako homoseksualistów, biseksualistów i innych mężczyzn, którzy uprawiają seks z mężczyznami (GBMSM) lub zgłosili kontakt z tą samą płcią, a pozostała osoba odmówiła… Czytaj więcej »