Ulica Świerczewo zostanie wyremontowana w 2022 roku

W 2022 roku miasto Przasnysz rozbuduje ulicę Świerczewo. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z programu Polski Ład.

 

Pod koniec października ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach rządowego programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Samorząd Przasnysza otrzymał dofinansowanie w kwocie 3,3 mln złotych na realizację projektu pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa podstawowego układu komunikacyjnego w Przasnyszu poprzez rozbudowę ul. Świerczewo”.

– Przebudowa ulicy Świerczewo, to jedna z ważniejszych inwestycji, które zaplanowaliśmy na 2022 r. Ulica obsługuje intensywną zabudowę i zlokalizowane przy niej instytucje użyteczności publicznej, czyli przychodnie, przedszkole, żłobek, DPS. Bezpośrednio łączy drogę krajową  nr 57 przez odcinek ul. Ogrodowej z drogą wojewódzką nr 617 – mówi Łukasz Machałowski, zastępca burmistrza Przasnysza.

 

Przebudowany odcinek drogi będzie wynosił prawie 800 metrów. Remont wpłynie nie tylko na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale także rozwiąże wiele innych problemów.

– Zadanie obejmuje odcinek o długości 774 metrów i zakłada budowę siedmiometrowej jezdni asfaltowej, zatok postojowych i zjazdów, przebudowę skrzyżowań i kolidujących urządzeń energetycznych, a także obustronny, dwumetrowy chodnik, przejścia dla pieszych z azylami i jedno wyniesione, doświetlenie skrzyżowań – dodaje Machałowski.

Dodatkowo zostaną doświetlone przejścia dla pieszych, rozbudowane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa, która od lat jest w bardzo kiepskim stanie.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie, jaki będzie całkowity koszt remontu, gdyż cena będzie wynikała z procedury zakupowej.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
1 rok temu

Za rok może dwa….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Przasnyszanin

Zaraz po basenach i remoncie MDKu

Konowal
Konowal
1 rok temu

A na Pileckiego błoto