Uczniowie z Bogatego i Dobrzankowa wsparli zbiórkę dla pogorzelców z miejscowości Nowa Biała

Na koniec roku szkolnego w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Bogatem oraz Przedszkolu w Dobrzankowie zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców z miejscowości Nowa Biała. Doszło tam do tragedii. Ogromny pożar zniszczył dobytek i dorobek życia wielu rodzin. Spłonęło 27 budynków mieszkalnych i 23 zabudowania gospodarcze. Na szczęście nikt nie zginął. Starty były jednak ogromne, a poszkodowane rodziny potrzebują pomocy i wsparcia.

 

Dyrektor szkoły podstawowej po konsultacjach z RSU zaproponował, aby nie kupować kwiatów dla nauczycieli na koniec roku szkolnego, awrzucić dowolne datki do puszki podczas zbiórki.

– Dziękujemy bardzo za wsparcie naszego pomysłu przez Radę Rodziców, z Panią Aleksandrą Biraga na czele. Kochani ostatecznie dla pogorzelców udało się zebrać 2638zł!!! Jesteście niesamowici  – piszą organizatorzy.

W roku szkolnym 2020/2021 RSU i Wolontariat Szkolny na cele charytatywne uzbierał i przeznaczył 6355,06zł

– To wszystko dzięki Wam i Waszej hojności. Chcemy podziękować wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły, którzy pomagali nam w tych charytatywnych przedsięwzięciach w ciągu całego roku szkolnego. Pomimo pandemii i zdalnego nauczania udało nam się wiele osiągnąć. Dziękujemy raz jeszcze i życzymy Wszystkim wspaniałych, radosnych i przede wszystkim zdrowych wakacji! – podsumowują  Barbara Wojciechowska (opiekun RSU) i Marzena Karwacka (opiekun wolontariatu szkolnego).

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K. Z
K. Z
1 miesiąc temu

Bardzo szlachetny gest i genialny pomysł dyrekcji.

Nadzieja
Nadzieja
1 miesiąc temu

Brawo! Serce rośnie, że młode pokolenie uczy się empatii i pomaga potrzebującym. Świetny pomysł.