Uciekając przed policją staranował radiowóz. Miał narkotyki, na koniec próbował wręczyć łapówkę.

Policja po pościgu zatrzymała kierującego volkswagenem mieszkańca Malborka. 33-letni mężczyzna miał przy sobie kilka porcji amfetaminy. Próbując uciec policjantom, uderzył w bok radiowozu i wpadł do rowu. Podczas zatrzymania chciał przekupić policjantów. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w piątek rano na odcinku między Wiśniewem a Mławą. Patrol ruchu drogowego otrzymał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który może być pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli kierowca volkswagena gwałtownie ruszył, uciekając w kierunku Gdańska. W pościg za autem ruszyli funkcjonariusze. Agresywny kierowca próbował kilkukrotnie zepchnąć z drogi policyjny radiowóz. Podczas ucieczki stwarzał poważne zagrożenie na drodze, wyprzedzał samochody w miejscach niedozwolonych, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle. Wyjeżdżając z mławskiej obwodnicy, kierujący volkswagenem uderzył w bok radiowozu, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

Zatrzymanym okazał się 33-letni mieszkaniec Malborka. W jego samochodzie policjanci znaleźli kilka porcji amfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków zabronionych w organizmie.

Podczas zatrzymania mężczyzna oferował policjantom 20 tys. zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Tego samego dnia prokurator rejonowy w Mławie postanowił o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policji. Mieszkańcowi Malborka grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments