Turystyka szczepionkowa trwa. Wycieczkę do Ostrołęki odbyła pisarka Katarzyna Grochola

Choć rząd w imię walki z pandemią zamknął hotele i obiekty turystyczne, jest rodzaj podróży, który nie tylko zdaje się nie przeszkadzać władzy, ale jest promowany przy pomocy Narodowego Programu Szczepień. Jest to turystyka szczepionkowa, która staje się coraz bardziej powszechna.

 

Jakiś czas temu w celu zdobycia szczepionki przeciw COVID-19 ponad 130 – kilometrową trasę do gminy Jednorożec przebył aktor Artur Barciś, uroczyście powitany przez starostę powiatu przasnyskiego. Teraz podobny wyjazd czekał mieszkającą w podwarszawskim Milanówku pisarkę Katarzynę Grocholę, która za sprawą szczepienia udała się do Ostrołęki.

Katarzyna Grochola to jedna z najpoczytniejszych i najbardziej popularnych polskich pisarek, a jej książki sprzedają się w milionach egzemplarzy. Była też współscenarzystką znanych seriali, a także a także autorką scenariuszy do filmowej i serialowej ekranizacji jej powieści „Ja wam pokażę”.

 

7 kwietnia za sprawą szczepienia przeciw COVID-19 pisarka odwiedziła Ostrołękę.

– Powiedz mi kiedy się szczepiłeś, a powiem Ci ile masz lat. Bądźcie zdrowi. Wszystkim medykom bardzo, bardzo dziękuję. Serdecznie pozdrawiam szpital w Ostrołęce, na zdjęciu Pani Sabina. Podziw, szacunek i miłość dla służby zdrowia, z małym wyjątkiem na szczycie – napisała Katarzyna Grochola na Facebooku, publikując fotkę ze szczepienia.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Tym razem Starosta odrobił zadanie domowe i sprawdził, jakie gość ma poglądy na jego formację polityczną.

Bo z Barcisiem wyszło groteskowo. Witał Barcisia jak bohatera narodowego, a ten sam Barciś jedzie po PiSie równo…