Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym – drużyny z PSP w Chorzelach zwycięzcami eliminacji powiatowych

19 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu odbyły się powiatowe eliminacje XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużyny będą reprezentować powiat w eliminacjach rejonowych.

 

Uczniowie szkół podstawowych powiatu przasnyskiego uczestniczyli w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu.

– Uczniowie szkół podstawowych, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, mieli do rozwiązania dwa testy wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym (pierwszeństwo na skrzyżowaniu).  Poprawne rozwiązanie testów wymagało szczegółowej wiedzy i przygotowania – informuje Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

W pierwszej, jak i w drugiej grupie wiekowej, zwyciężyły drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.

Współorganizatorem zmagań był przasnyski AMK Rzemieślnik.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments