Trwa zbiórka na rehabilitację Adriana Wypyskiego. Uczeń przasnyskiego technikum uległ bardzo poważnemu wypadkowi

Adrian jest uczniem klasy maturalnej Technikum Samochodowego w Przasnyszu. W nocy z 11 na 12 stycznia 2022 miał wypadek samochodowy, w skutek którego przez około 8 godzin leżał w samochodzie bez pomocy. Chłopak miał złamane dwa kręgi w odcinku piersiowym, stłuczenie miąższu płuc i obrzęk, co też wykluczyło go z samodzielnego oddychania na ponad 4 tygodnie.

 

– W tej chwili Adrian karmiony jest przez PEG, nie jest w stanie naturalnie przyjmować posiłków. Najgorszy jest jednak silny obrzęk mózgu i liczne krwiaki, przez które Adrian ma luki w pamięci. Na ten moment jest przytomny, reaguje na proste polecenia lekarzy – czytamy w apelu rodziny.

Tegoroczny maturzysta potrzebuje zarówno długiej, jak i bardzo kosztownej rehabilitacji.

 

– Będziemy walczyć pomimo wszystkich przeciwności losu. Postawimy Adriana na nogi, aby znowu zobaczyć uśmiech na jego twarzy, którego tak bardzo nam teraz brakuje. Błagamy o wsparcie w tej trudnej i nierównej walce. Przed wypadkiem Adrian był radosny i pogodny, jego życie było wypełnione wyjazdami i przygodami, które tworzył wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli zapytacie przyjaciół Adriana, jaki jest, usłyszycie, że zawsze można na niego liczyć. Nigdy nie odmówi pomocy, nikomu kto zwróci się do niego z jakąkolwiek prośbą – dodaje rodzina Adriana.

Adrianowi nie udało się wziąć udziału w balu maturalnym, na chwile obecną nie napisze egzaminu maturalnego i nie weźmie udziału w zakończeniu roku szkolnego.

– Wypadek zabrał mu tak wiele… Nie pozwólmy, aby stracił jeszcze więcej – dodają bliscy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
myto
myto
7 miesięcy temu

Mogłaby się włączyć w zbiórkę Gmina Przasnysz dla swojego mieszkańca Radni Gminni, urzędnicy , Koła Gospodyń Wiejskich , Parafie. Czas gra na niekorzyść młodego człowieka.