Trwa przebudowa drogi Przasnysz – Bartniki – Dębiny. Co z oświetleniem?

– Postępuje przebudowa drogi Przasnysz – Bartniki-Dębiny do granicy powiatu. Wykonawca realizuje zadania zgodnie z harmonogramem. Nie mamy uwag co do jakości prac. Prosimy mieszkańców o ostrożność i zwrócenie uwagi na ograniczenia, które obowiązują w czasie budowy. Za utrudnienia przepraszamy – poinformował w czasie sesji rady powiatu, wicestarosta Waldemar Trochimiuk.

 

Dodał, że remont drogi powinien zakończyć się we wrześniu 2023 roku. – Wówczas powinniśmy cieszyć się z nowych nawierzchni i przede wszystkim z bezpiecznych poboczy i chodników na tym odcinku.

Przy okazji rozmowy o inwestycji pojawił się temat oświetlenia skrzyżowania z drogą na Jednorożec.

–  Czy jest możliwość zainstalowania w tym miejscu lampy solarnej czy podłączenia do sieci. Potrzeba jest, o czym doskonale wiedzą mieszkańcy gminy Jednorożec. Podczas mgły i w porze nocnej ciężko dotrzeć od rozwidlenia i to jest po prostu niebezpieczne – pytał podczas sesji radny Wilga.

– Zgłaszałem na ostatniej sesji potrzebę doświetlenia, dostałem informację, że oświetlenie to jest zadanie gminy. Mi bardziej chodzi o lampy solarne – dodał.

 

Do kwestii odniósł się Paweł Mostowy, etatowy członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego.

– Oświetlenie ulic to jest zadanie własne gminy. My możemy z gminą rozmawiać o tym rozwiązaniu. Ja osobiście nie jestem za tym, żeby tam było oświetlenie solarne, a stałe elektryczne. Lampy solarne sprawdzają się przy mniej newralgicznych skrzyżowaniach. Przy dzisiejszej pogodzie świecą do 18, czy 20. Więc w tym okresie zimowym nie do końca się sprawdzają – stwierdził i dodał, że w projekcie nie było uwzględniane montowanie oświetlenia elektrycznego.

O możliwość zamontowania lampy zwróciliśmy się do Gminy Przasnysz.

– W budżecie Gminy Przasnysz na 2023 rok nie ma zabezpieczonych środków finansowych na zamontowanie oświetlenia ulicznego przy skrzyżowaniu drogi w Bartnikach z drogą prowadzącą w kierunku Jednorożca – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

– W 2022 r. Powiat Przasnyski sfinansował doświetlenie skrzyżowania dwóch dróg powiatowych prowadzących w kierunku Fijałkowa i Helenowa Starego. Wzorem roku ubiegłego Powiat Przasnyski może przeznaczyć środki na realizację zadania polegającego na doświetleniu skrzyżowania dróg powiatowych w miejscowości Bartniki – informuje gmina.

 

Czy zatem nie ma szansy na doświetlenie skrzyżowania? Niekoniecznie. Tuż przed nadejściem weekendu ze Starostwa Powiatowego w Przasnyszu dotarła do nas informacja, że „Powiat Przasnyski na chwilę obecną rozważa różne koncepcje doświetlenia skrzyżowania, o którym mowa”.

– O wypracowanym rozwiązaniu zostaną Państwo poinformowani – usłyszeliśmy.

Prace budowlane na drodze Przasnysz – Dębiny obejmują: wykonanie jezdni z utwardzonymi poboczami tj. nawierzchni bitumicznej 6+2 x 1,0 m (8,0 m), bądź też z ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3 m (w miejscowości Bartniki), poszerzenie istniejących chodników do szerokości 2,0 m (miejscowość Krępa), wykonanie zjazdów do posesji, oczyszczanie istniejących przepustów, wyprofilowanie rowów oraz odkrzaczenia. Ponadto na całej długości drogi przewidywana jest budowa kanału technologicznego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

Toudi, przecież ta droga wygląda jak jedno wielkie nieszczęście. I Ty nie masz uwag do jakości wykonania prac? Kogo Ty chłopie wkręcasz?

Damian
Damian
10 miesięcy temu

Specjalista od wszystkiego się wypowiedział

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Damian

A jechałeś tą drogą?

Marian
Marian
10 miesięcy temu

Twoja morda wygląda jak nieszczęście, przykro mi

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Marian

Twoja stara mówi że robię takie super śmieszne minki jak bierze do buzi…

Zbulwersowana
Zbulwersowana
10 miesięcy temu

Przedewszystkim to powinni naprawić ten durny rozjazd w Bartnikach przy szkole. Poprzednicy zamiast zrobić swobodne rozwidlenie to wykopali rów i postawili barierkę ,,cudo inżynierskie ”. Żeby skręcić w prawo to trzeba dać w lewo żeby ominąć rów a bez oświetlenia i nie znajomości tej pułapki często dochodzi do kolizji. Kto projektuje te drogi i po jakich szkołach robią te absurdy drogowe.???

Kazimierz
Kazimierz
10 miesięcy temu

Czy plan obejmuje ścieżkę rowerową między Przasnyszem o Bartnikami i jak będzie wyglądało skrzyżowania koło sklepu w Bartnikach.

Prawdę ci powiem
Prawdę ci powiem
10 miesięcy temu

Rondo by się sprawdzilo