Traktorzysta spowodował kolizję i uciekł. Miał 3 promile alkoholu. Tłumaczył, że wypił tylko 3 piwa.

Policja zatrzymała kierowcę ciągnika rolniczego, który chwilę wcześniej, uderzył w zaparkowany samochód marki Peugeot 307 i odjechał z miejsca zdarzenia. Służby wezwali świadkowie.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj, o godz. 12:00, w Dąbrowie. Kierujący ciągnikiem rolniczym, przejeżdżając w pobliżu kościoła, uderzył w tył zaparkowanego przy ogrodzeniu pojazdu marki Peugeot 307. Wewnątrz samochodu nikogo nie było. Kierowca ciągnika po zdarzeniu odjechał w kierunku krajowej siódemki. Policję powiadomili świadkowie kolizji.

Interweniujący policjanci odnaleźli ciągnik rolniczy i ustalili kierującego. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W momencie zatrzymania miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami, tłumaczył że po pracy na polu wypił 3 piwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


 

Źródło KPP Mława codziennikmlawski.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments