Szpital w Przasnyszu: zakażenia koronawirusem dotyczą obecnie pojedynczych przypadków

W ciągu ostatnich kilkunastu dni w Polsce obserwowany jest wzrost zachorowań na covid-19. Ostatniej doby odnotowano 319 zakażeń koronawirusem. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w przasnyskim szpitalu.

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał na antenie Polskiego Radia, że ostatniej doby odnotowano 319 nowych zakażeń koronawirusem. – To o 40 proc. więcej w porównaniu do tydzień do tygodnia – dodał.

– To są bardzo niskie poziomy, wydaje nam się, że one troszeczkę na pewno wzrosną, bo prognozy, które mamy na to wskazują; aczkolwiek to jest okres wakacyjny, kiedy przebywamy głównie na świeżym powietrzu – stwierdził wiceminister.

Dodał, że w tej chwili duży wzrost jest w Niemczech i we Włoszech.

– Tak jak zawsze w kolejnych falach, to się w Polsce pojawia z jakimś opóźnieniem, więc u nas też wrośnie. Jednak pracownie, które przygotowują dla nas badania, nie wskazują, by czekał nas lawinowy wzrost nowych zachorowań – dodał Kraska.

 

Według danych z przasnyskiego szpitala tu również obserwuje się wzrost zakażeń, ten jednak jest niewielki. Z analiz wynika, że chodzi o pojedyncze przypadki zakażenia. Aktualnie w przasnyskim szpitalu przebywa 1 osoba zakażona SARS-CoV-2.

– W kwietniu i maju 2022r. nie rozpoznaliśmy zakażeń SARS-CoV-2 w szpitalu, ani w placówce POZ. W czerwcu 2022r. zdiagnozowaliśmy 3 przypadki zakażenia u pacjentów POZ – informuje Urszula Maćkowska, zastępca dyrektora do spraw administracyjno – technicznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

W okresie 1.07 – 14.07.2022 r. rozpoznano 6 przypadków zakażenia, w tym 3 u pacjentów hospitalizowanych i 3 u pacjentów POZ.

– W okresie 01.04 – 30.06.2022r. wykonaliśmy 152 testy na obecność koronawirusa (z tego ok. 50% u pacjentów leczonych w warunkach szpitalnych). Natomiast w okresie 01.07 – 14.07.2022r. wykonaliśmy 45 testów (z tego ok. 70% u pacjentów leczonych w warunkach szpitalnych) – dodaje nasza rozmówczyni.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 rok temu

Ciekawe jak będzie artykuł brzmiał za 3 miesiące…

Tobiasz
Tobiasz
1 rok temu
Reply to  Marian

wojenka sie wypala medialnie. nawet zachód olewa kokainistę z kijowa. ludzi straszy się węglem, cukrem, zimą (brak wszystkiego,) i putinoinflacją stworząną przez bandytów – moraiwckiego z glapińskim. a tu zaraz kowidek22 i lokdałny dla downów, pzrepraszam bydła znaczy Obywateli

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Tobiasz

Możesz spróbować jeszcze raz, tylko po polsku?