Szpital w Przasnyszu bez chorych na COVID-19. Leczmy się póki można

Sytuacja epidemiczna w Polsce odpowiada obecnie tej, jaką notowaliśmy w podobnym okresie 2020 r., czyli jest relatywnie bardzo dobra. W powiecie przasnyskim od wielu dni liczba infekcji i zgonów wynosi zero. Podobnie optymistycznie wygląda sytuacja w przasnyskim szpitalu, który – po przekształceniu w lecznicę dla chorych na COVID-19 – powrócił do leczenia innych schorzeń.

 

Pierwsza dobra informacja jest taka, że obecnie w przasnyskim szpitalu nie są hospitalizowani pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2. Nie ma w nim także podejrzanych o infekcję.

– W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej, we wszystkich oddziałach szpitalnych obecnie leczymy wyłącznie pacjentów niezakażonych SARS-CoV-2 – usłyszeliśmy od dyrektora Grzegorza Magnuszewskiego.

Łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 są jednak zabezpieczone:

Najnowsza decyzja Wojewody Mazowieckiego odnośnie organizacji łóżek covidowych w SPZZOZ została wydana 2 czerwca 2021 r. Od tego czasu lecznica zapewnia 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2 (5 zlokalizowanych w oddziale chorób wewnętrznych oraz 1 łóżko dla pacjentek ciężarnych) oraz jedno łóżko dla pacjentek do porodu z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Na oddziałach zajęta jest większość lub wszystkie łóżka, a pacjenci z naszego powiatu w końcu w pełni mogą korzystać ze świadczeń przasnyskiej lecznicy, oprócz badań w pracowni rezonansu, która nadal oczekuje na otwarcie, ale czas ten coraz szybciej się zbliża.

 

Oddział Liczba łóżek w oddziale Liczba łóżek dla pacjentów niezakażonych
Chorób Wewnętrznych 56 45
Położniczo-Ginekologiczny 26 24
Chirurgiczny z Pododdziałem Urologicznym 36 36
Intensywnej Terapii 6 6
Pediatryczny 15 15
Psychiatryczny z Pododdziałem Detoksykacji 30 30
Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej  

37

 

37

Okulistyczny 12 12
Ośrodek Leczenia Uzależnień 25 25

 

Pytanie o 4. falę nie brzmi „czy”, ale „kiedy”

Tymczasem członkowie rządu oficjalnie mówią o 4. fali.  Jarosław Kaczyński dał nawet do zrozumienia, że władza rozważa wprowadzenie przymusu szczepień, a minister zdrowia Adam Niedzielski wymienia czekające nas obostrzenia. Zgodnie z jego zapowiedziami, restrykcje i izolacja dla niezaszczepionych mają być jeszcze „bardziej dolegliwe”.

Wobec tych zapowiedzi oraz dotychczasowej praktyki należy się spodziewać, że wraz z nastaniem 4. fali przasnyski szpital znów zostanie zmuszony, aby zamknąć drzwi przed niezakażonymi pacjentami, zabezpieczając wyłącznie łóżka dla chorych na COVID-19. Leczmy się więc na inne choroby, dopóki jest nam to dane.

Informacje dotyczące SPZZOZ w Przasnyszu są aktualne według stanu na dzień 22.06.2021 r. godz. 14.00.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kefas
Kefas
1 rok temu

A tymczasem liderzy szczepień czyli Izrael i Wielka Brytania zmagają się z kolejną falą covida i rozważają powrót do obostrzeń. Tym bardziej zastanawia fakt że tak bardzo podkręcana jest śruba na zmuszenie ludzi do szczepienia, zwłaszcza że w obliczu wariantu delta to osoby w pełni zaszczepione dwa razy częściej trafiają do szpitala i sześciokrotnie częściej na tamten świat niż osoby niezaszczepione (tak wynika z danych brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia). Ale szczepcie się bo loteria czeka

miro
miro
1 rok temu
Reply to  Kefas

Oczywiście musisz poszukać nowych fake news-ów, bo ten został już wielokrotnie obalony. Nie rozumiem czemu ma służyć rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji. Wszyscy nagle stali się specjalistami od medycyny i wirusologii, mimo, że nie potrafią np. odróżnić paracetamolu od ibuprofenu łykanych na potęgę- proszę przeczytać ulotki ze skutkami ubocznymi tych leków. Pozdrawiam logicznie myśłących.

marcin
marcin
1 rok temu
Reply to  miro

Dokładnie,do momentu az nie trafi sam do szpitala,wtedy sam chciałbym z jego ust usłyszec te mądrośći.Pracowałem w covidzie w Wawie,90 procent to osoby które nie zdązyły się zaszczepić i bardzo ciezko tą przeszli,niektórzy nie dali rady.zaszczepieni nawet nie potrzebowali tlenu.Róznica wielka nie?Ale czytajmy fake newsy i w to wierzmy,Takich ludzi miałem mnóstwo w szpialuTeraz mysle,że mieliby inne zdanie,teraz……ale juz nie maja tej mozliwośći niestety… 🙁

miro
miro
1 rok temu
Reply to  marcin

zatem czuj się pozdrowiony 😉 i szacun za wykonywaną pracę 😉

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  marcin

aha, really „zaszczepieni nawet nie potrzebowali tlenu”? czyzby zaszczepieni trafiali do szpitali? czyzby szczepionka nie działała zbawczo? nie strasz śmiercią kolo. byłeś kiedyś na onkologi czy tylko w tych medialnych szpitalach covidkowych? na raka umiera setki razy tyle ludzi, nie mają swoich szpitali, nie mają diagnozy, nie mają takiej kasy jak pompuje się w medialnego wiruska.

marcin
marcin
1 rok temu
Reply to  Anna

zaszczepieni przechodzilli łagodnie,mieli problem z oddechem,użyli troche tlenu,jak mieli problem z oddechem,Róznica wielka do dych co nie byli zasczepieli,cały czas przy telenie i tyle….po pierwszej dawce i tyle.j nie strasze,odpisuje tylko na temat ze sczepienia i tyle,Pracowołem na onkologii,pochowąłem zone wiec wiem co i jak…..pzodro

siup
siup
1 rok temu
Reply to  Anna

„medialny wirusek” ? Obyś Anna nie doświadczyła.

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  marcin

Mogę pogratulować zarobków bo mój szwagier na oddziale covidowym dostawał podwójną wypłatę. 90 % nie zaszczepionych powiadasz? Czyli 10% zaszczepionych? To bardzo dużo biorąc pod uwagę że pewnie w tamtym czasie kiedy istniały oddziały covidowe to pewnie więcej jak 10% nie było zaszczepionych. Stąd wniosek (logiczny a jakże) że szczepienia nie mają wpływu na liczbę hospitalizacji bo struktura hospitalizacji (tu wg twoich danych) jest taka jak relacja zaszczepionych do nie zaszczepionych. Sam przeszedłem covida, podobnie jak 90% mojej rodziny i znajomych. Tata mojego znajomego zmarł na zapalenie płuc wywołane bakterią szpitalną, kiedy już udało mi się pokonać covida i miał… Czytaj więcej »

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  miro

Wlk. Brytania wyszczepiono I dawką ponad 82% ludzi, II 60%…

Źródło: Puls Medycyny
pulsmedycyny.pl/w-brytania-gwaltownie-rosnie-liczba-zakazen-sars-cov-2-1120398

23 czerwca brytyjski rząd poinformował, że w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 16 135 zakażeń koronawirusem. To o ponad 4,5 tys. więcej niż najwyższy dotychczas bilans zakażeń w ramach trzeciej fali epidemii na początku lutego.

Łącznie w ciągu ostatnich 7 dni stwierdzono prawie 79,5 tys. infekcji, czyli o 43,9 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu.

miro
miro
1 rok temu
Reply to  Anna

pełne-dwudawkowe zaszczepienie stanowi ochronę między 90-96% , czyli około 4-10% ludzi z różnych względów nie odpowiada na szczepienie. Wielka Brytania ma prawie 67 mln. ludności , a w pełni zaszczepiło się 60%,to znaczy, że około 27 mln. osób nie jest w pełni lub w ogóle chronionych- to dzięki nim wirus się rozprzestrzenia i mutuje. Oczywiście, że ludzie zaszczepieni mogą się zarazić – bo szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem i śmiercią a nie przed zakażeniem. Pozdrawiam.

marcin
marcin
1 rok temu
Reply to  miro

Dokladnie Miro ale myslę,że malo kto to zrozumie..Ja czekam na takich anty i twardzieli niedlugo na oddzialach w wawie .miałem pacjentów koło 20 lat 30 lat u siebie na oddziale,,którzy nie wierzyli dopoki nia łapali powietrza jak rybka wyrzucona na brzeg 🙁 przykre to bylo 🙁 ale zrozumie ten,kto pracowal na takich oddzialach lub pochowal kogos bliskiego 🙁 Moja mama zmarla U was na odziale chirurgii w Przasnyszu,miałem z nią kontakt telefonicznyi były takie dni,że nie mogla odebrac i ktoś z personelu sam przystawial telefon do ucha mamy i do mnie numer wykrecał..żeby byl ten kontakt. i tu przy okazji… Czytaj więcej »

miro
miro
1 rok temu
Reply to  marcin

Łukaszu współczuję z powodu śmierci mamy- kojarzę sporo osób, w różnym wieku, które odeszły na te” paskudztwo” . Podziękowania i pozdrowienia oczywiście przekażę, bo akurat i siostra i bratowa i znajome pracowały i pracują na tym oddziale 😉 powodzenia i zdrowia…

marcin
marcin
1 rok temu
Reply to  miro

Dzięki,nie znam wiele osób z tego oddziału ale kilka osób dało mi się i i mojej mamie we znaki,oczywiscie w pozytywny sposób 🙂 Nawet je wymienie a co mi tam…Lekarz Rumiński,Lekarz Nadratowski pielegnniarki godne podziwo,które mają wiele empatii to Mariolka,Asia,,Magda,Iza,Barbara jak kogoś pominołęm to sorki,sa tez takie co widac,że pracują z przymusu albo sa juz wypalone zawodowe..ich raczej nie pozdrowię 🙁 Oczywiscie szacunek i to wielki dla SALOWYCH!Niezapominajmy o nich,one pracują w cieniu innych tak naprawde robią wiele,bardz wiele.Moja mama przy rozmowach telefonicznych zawsze o nich mówiła pzoytywnie.Oczywiscie tez ode mnie leca pozdrowinie dla Pani Reginy i dla takiej wysokiej,nie… Czytaj więcej »

miro
miro
1 rok temu
Reply to  marcin

to ja właśnie od tej wysokiej od tv – Ani 😉 -również pozdrawia

marcin
marcin
1 rok temu
Reply to  miro

Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku,tylko tyle powiem.Teraz dobre serce,empatia i podejscie do starszych osób to mało spotykane. i te poczucie humoru,zazdroszczę…:) Szacun dla nie j i dla pani Reginy,fajne dziecwzyny,jednym slowem 🙂 .Równiez pozdrowienia i zdrówka 🙂

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  marcin

A czy przed covidem też pracowałeś w szpitalu? Bo zawsze po tego typu wypowiedziach zdumiewa mnie, że pracownicy medyczni pierwszy raz w życiu widzą pacjentów z zapaleniem płuc i rzucają zawsze te porównanie do rybki wyrzuconej na brzeg. Co Wy macie jakieś szablony tych wypowiedzi. A wiesz ile osób umierało na zapalenie płuc przed pandemia?

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  miro

A jaką ochronę daje nie zaszczepienie? Czyżby nie podobną i stąd te bezobjawowe przypadki?

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  miro

„Obalony” został w taki oto sposób: „Autor tekstu z Lifesitenews.com, a za nim „Do rzeczy” na podstawie tej tabeli podali śmiertelność w grupie pacjentów co najmniej 14 dni po drugiej dawce. Zmarło 26 pacjentów na 4087 zarażonych, czyli 0,64 proc. Następnie tę wartość odnieśli do śmiertelności wśród pacjentów niezaszczepionych. Spośród zakażonych Deltą 35 521 niezaszczepionych osób zmarły 34 – czyli 0,1 proc. Na tej podstawie wyciągnięto wniosek – bez żadnych podstaw – że śmiertelność po zakażeniu Deltą jest sześć razy wyższa wśród zaszczepionych dwiema dawkami niż wśród osób niezaszczepionych. Wniosek błędny – bo dane z tabeli nie zawierają informacji o… Czytaj więcej »

Pacjent
Pacjent
1 rok temu

oj tak,dobra obsada personelu to podstawa.sam leże na chir i dzieki obsadzie,tu pozdrawiam nocka ekipe ból idzie w zapomienie 🙂