Sukces Roberta Gorgonia, nauczyciela Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu

Robert Gorgoń, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu znalazł się w gronie laureatów konkursu dla nauczycieli organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej. Prace nagrodzonych autorów zostaną zamieszczone w czerwcowym wydaniu „Szkoły Artystycznej”.

 

Do wyboru były dwa tematy:

  • szkoła artystyczna przyszłości
  • blaski i cienie nauczania zdalnego

18 marca komisja, w skład której weszli dyrektor i wicedyrektor CEA oraz członkowie redakcji „Szkoły Artystycznej” wybrała 26 najciekawszych prac.

 

– W nadesłanych esejach zdecydowanie dominowały tematy dotyczące zdalnego nauczania. Niewiele było wypowiedzi na temat wizji szkoły artystycznej w przyszłości. Wypowiadali się głównie muzycy, ale pojawił się także esej napisany przez nauczyciela-bibliotekarza oraz przez nauczycieli języków obcych – informują organizatorzy.

– W wypowiedziach przeważa przeświadczenie, że choć pandemia bardzo nas ograniczyła, środowisko musiało w większym stopniu opanować nowe technologie, a te (przynajmniej częściowo) można wykorzystać w dalszej działalności dydaktycznej. Także w esejach poświęconych szkole artystycznej przyszłości dużo uwagi poświęca się możliwościom wykorzystania kształcenia na odległość poprzez różne platformy edukacyjne i komunikatory.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yureck
Yureck
2 lat temu

Nie rozumiem. Może jeszcze podajmy nazwisko autora najciekawszej rozprawki w przasnyskim liceum w roku szkolnym 2020\21? Muzyk jest od grania, a nie od działalności eseistycznej. Taki temat o niczym.