Statuetka „Superprzyjaciela Chorzel” trafiła do strażaków z OSP Chorzele

Ze sporym opóźnieniem, spowodowanym epidemią koronawirusa, Towarzystwo Przyjaciół Chorzel wręczyło statuetkę „Superprzyjaciela Chorzel” za 2020 rok. Tym razem trafiła ona na ręce strażaków z OSP Chorzele.

 

Od 2013 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorzel wręcza zasłużonym instytucjom, organizacjom, czy też osobom prywatnym statuetkę „Superprzyjaciela Chorzel”.

– Od stycznia do maja nie było szans na organizację zgromadzeń ze względu na trwający lockdown. Nie mogły w tym czasie odbywać się również zebrania strażackie, choć nagrodę chcieliśmy wręczyć dużo wcześniej. Pozostało zatem tylko czekać na lepszą chwilę – informuje Towarzystwo.

 

W minioną niedzielę, 26 września nadarzyła się okazja na wręczenie wyróżnienia podczas walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego chorzelskiego OSP. W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Chorzel statuetkę na ręce prezesa Krzysztofa Kolwicza przekazała Aleksandra Wiśnicka.

– Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorzel zdecydowali się przyznać „Superprzyjaciela Chorzel” najstarszej organizacji społecznej z terenu miasta i gminy z kilku powodów. Po pierwsze, chorzelscy strażacy ochotnicy od samego początku czynnie wspierają towarzystwo w niezliczonych akcjach i projektach. Po drugie, obie organizacje starają się działać na rzecz lokalnej kultury, co bardzo je do siebie zbliża. Po trzecie wreszcie, doceniona została bezinteresowność członków OSP, którzy w pomaganiu drugiemu człowiekowi widzą sens działania – podsumowało wybór TPCh.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mimi
Mimi
2 lat temu

Koło wzajemnej adoracji. 🤣🤣🤣

Ewelina
Ewelina
2 lat temu

Szkoda, że gmina ma w nosie takie inicjatywy. Zazdrość ich zżera jak widzą działania mieszkańców!

Sw.Haha
Sw.Haha
2 lat temu

Państwo Wisniccy to mają parcie na szkło jak Jaca Muranski