Sprzątali lasy z Nadleśnictwem Przasnysz

Uczniowie ze starszych klas Szkoły Podstawowej w Bogatem wzięli udział w akcji sprzątania lasów. Uczestniczyło w niej także Nadleśnictwo Przasnysz.

 

Co roku, jesienią w szkołach podstawowych i średnich prowadzone są akcje sprzątania lasów. W ten sposób dzieci i młodzież uczą się dbać o środowisko. Podobną lekcję ekologii mieli uczniowie z klas VI – VIII Szkoły Podstawowej w Bogatem, którzy z pomocą Nadleśnictwa Przasnysz sprzątali lasy w okolicy Fijałkowa i Dobrzankowa.

– W czasie akcji sprzątania, panowie z Nadleśnictwa dawali uczniom cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego przebywania w lesie. Przekazali im również rozmaite ciekawostki i ważne informacje o zwierzętach i roślinach występujących na naszym terenie. Miejsce miał nawet spontaniczny konkurs wiedzy o lesie, który wygrała klasa VI – wspomina szkoła.

 

Na zakończenie akcji  uczniowie otrzymali pamiątkowe breloczki.

 

 

j.b.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
13 dni temu

To bardzo piękne.Moze już i młodzież zrozumie że te śmierci można zabrać do domu.Ile razy w lesie znajdujemy butelki po napojach.Przeciez możemy je zabrać ze sobą. Wszystkim uczniom i ludziom dobrej woli wielki szacunek.