Sprawcy styczniowego rozboju w Krasnem zatrzymani.

Kilkumiesięczna praca Policjantów z Krasnego przyniosła efekty, zatrzymano kolejnych sprawców rozboju W środę policjanci zatrzymali 46 letniego mężczyznę wraz z 21 letnim synem  podejrzewanych o rozbój  na niepełnosprawnym. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2013 roku.  46 letni mężczyzna  wspólnie z 42 letnim bratem i 21 letnim synem pobili 38 letniego mieszkańca Ciechanowa, który przypadkowo znalazł się na przystanku autobusowym w Krasnem. Okoliczności zdarzenia i zebrany w tej sprawie materiał dawały znikome szanse na ustalenie sprawców, ponieważ pokrzywdzony z uwagi na niepełnosprawność intelektualną oraz nietrzeźwość nie pamiętał jak do tego doszło. Policjanci zdołali odtworzyć przebieg zdarzenia. Ustalili, że mężczyźni dotkliwie  pobili  38 latka uderzając  go rękoma i kopiąc, a następnie  ukradli pieniądze i zabrali odzież ( kożuch, czapkę szalik, rękawiczki ) oraz torbę z odzieżą i słodyczami. Pobitego i  niekompletnie ubranego mężczyznę, samochodem  zawieźli  do Ciechanowa i wyrzucili  na Osiedlu Aleksandrówka  w Ciechanowie nie przejmując się jego dalszym losem pomimo siarczystego mrozu.  Mężczyzna noc spędził w klatce schodowej pobliskiego  bloku.

Ogromne zaangażowanie i profesjonalizm policjantów z KP Krasne doprowadziło w marcu br. do zatrzymania pierwszego podejrzanego 42 letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego  wobec którego  Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci  dozoru policyjnego.  Kolejnych podejrzanych zatrzymano  11 czerwca br.  Zatrzymani to  ojciec i syn (46 i 21) mieszkańcy  pow. przasnyskiego. Prokurator przedstawił  im zarzut rozboju i  zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

St. asp. Ewa Śniadowska

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments