Spotkanie z Piotrem Pazińskim – lemologiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza wszystkich, którym bliska jest twórczość Stanisława Lema na wykład autorski Piotra Pazińskiego – znawcy twórczości Lema.

 

Spotkanie wokół powieści „Solaris” odbędzie się 15 czerwca (wtorek) o godz. 17.00. Powieść ”Solaris” jest najsłynniejszym utworem Lema, tak w kraju, jak i za granicą. Od niej rozpoczął się jego światowy rozgłos.

 

Piotr Paziński – pisarz, filozof, tłumacz, naczelny redaktor „Midrasza”, badacz związany z Uniwersytetem Muri im. Franza Kafki. Przez kilka lat zajmował się „Ulissesem” Jamesa Joyce’a (książka „Labirynt i drzewo”, 2005, oraz przewodnik „Dublin z Ulissesem”, 2008), następnie ogłosił dwa tomy własnej prozy: „Pensjonat” (2009) i „Ptasie ulice” (2013) i zbiór esejów pt. „Rzeczywistość poprzecierana” (2015). Pisze, tłumaczy, zajmuje się filozofią judaizmu i tematem żydowskim w literaturze. Bywa także wykładowcą, fotografem oraz redaktorem i składaczem książek własnych i cudzych. Obecnie pracuje nad książką o lalkach i gabinetach figur woskowych.

 

Zaproszenia do odbioru w bibliotece głównej. Więcej informacji  pod nr tel. 502 087 037

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments