Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu wsparła Antosia Sobocińskiego

W piątek, 7 października w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odbył się charytatywny kiermasz ciast, z którego całkowity dochód został przeznaczony na leczenie ucznia szkoły, Antosia.

 

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, Antoś Sobociński zmaga się z glejakiem. Przez lata walki z chorobą chłopiec wykorzystał wszystkie możliwości leczenia chemioterapią. Szansą dla Antka jest leczenie inhibitorem, który niestety nie jest refundowany. Na pomoc ruszyła społeczność „Jedynki” – uczniowie, rodzice i nauczyciele wraz z dyrekcją.

Zarówno w budynku szkoły, jak również przed, rozstawiono stoły ze słodkościami i owocami.

– Dzięki hojności całej społeczności szkolnej na kiermaszu zebraliśmy kwotę 5711, 36 złotych. Dzień wcześniej odbyła się też szkolna zbiórka pieniężna, z której uzyskaliśmy 3153,71 złotych – poinformowała Szkoła Podstawowa nr 1.

 

Zarówno dyrekcja, jak i nauczyciele składają serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w organizację i przebieg kiermaszu. – Dziękujemy również Drukarni J. J. Maciejewscy za wydruk plakatów – podaje placówka.

Szkolny kiermasz i zbiórka to nie jedyna akcja na rzecz Antka. Tegoroczny, zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej, w którym zazwyczaj uczniowie obdarowują swoich nauczycieli kwiatami, w przasnyskiej „Jedynce” będzie odbywał się pod hasłem „datek – nie kwiatek”.  Dochód zasili konto Antosia.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lulka
lulka
1 miesiąc temu

Ciasto pychota , jeżeli coś zostało w lodówce chętnie jeszcze raz zasilę puszkę dla Antosia. Antosiu , to dla Ciebie kochany.

lulka
lulka
1 miesiąc temu

Jeszcze dodam , szacun dla Dyrekcji i Grona pedagogicznego za „datek – nie kwiatek”. Super.